4 zawody dla sangwinika

Osoba obdarzona osobowością sangwinika jest z natury otwarta, towarzyska i chętna do podejmowania nowych wyzwań. Doskonale odnajdzie się w zawodach, w których najważniejsza jest umiejętność nawiązywania kontaktów z różnymi ludźmi. Stanowiska, które współgrają z tym rodzajem temperamentu, to między innymi sprzedawca, przedstawiciel handlowy, trener personalny oraz animator kultury.

Czy praca pasuje do Twojej osobowości? Sprawdź się!

Sprzedawca

Sprzedawcy, niezależnie od branży, którą reprezentują, powinni cechować się dużą otwartością, uprzejmością i serdecznością. Nikt nie lubi przychodzić do sklepu, w którym zamiast uśmiechniętej i chętnej do pomocy osoby czeka na nas sprzedawca, który zachowuje się tak, jak gdyby pracował tam za karę. Dobry sprzedawca potrafi przyciągnąć wielu klientów, wzbudzając w nich zaufanie. Powinien też doskonale znać się na produktach, które oferuje, aby móc udzielić profesjonalnej porady odbiorcom.

Przedstawiciel handlowy

W przypadku przedstawicieli handlowych umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi jest po prostu nieodzowna. To przecież w dużej mierze od ich zdolności komunikacyjnych zależy ich finansowy sukces. Im większą liczbę klientów zdołają przekonać do skorzystania z przygotowanej oferty, tym większe wynagrodzenie i premię otrzymają. Aby im się to udało, powinni stosować umiejętnie dobraną argumentację i wykazywać się uważnością. 

Czy praca pasuje do Twojej osobowości? Sprawdź się!

Trener personalny

W roli trenera personalnego z pewnością nie sprawdzi się osoba, która nie potrafi okazywać empatii i zrozumienia. Powinna z kolei być na tyle energiczna i pozytywnie nastawiona do życia, by swoim entuzjazmem zarażać kursantów i motywować ich do podejmowania wyzwań. Dobry trener personalny powinien nie tylko mieć fachową wiedzę z zakresu biologii, ale też posługiwać się profesjonalnymi technikami psychologicznymi. Pomocna w zrozumieniu indywidualnych potrzeb klienta okaże się z pewnością analiza systemu motywacji. Im bardziej spersonalizowana, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba korzystająca z usług trenera personalnego osiągnie zamierzone rezultaty.

Animator kultury

Wszechstronne zainteresowania, umiejętność dzielenia się swoją pasją z innymi i doskonałe zdolności organizacyjne to tylko kilka cech, jakich oczekuje się od animatorów kultury. Osoby, które pracują na tym stanowisku, zajmują się m.in.:

  • opracowywaniem planów koncertów, przedstawień, wystaw, warsztatów, kursów i innych wydarzeń o charakterze kulturalnym,
  • prowadzeniem różnorodnych imprez i spotkań,
  • kontaktowaniem się z instytucjami kultury, urzędnikami i artystami,
  • szeroko rozumianą promocją kultury i sztuki w różnych środowiskach, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych odbiorców.

Zastanawiając się nad wyborem zawodu, warto wziąć pod uwagę swój typ osobowości. Pozwoli to uniknąć wielu rozczarowań i poczucia braku spełnienia w życiu zawodowym.