6 książek, które pozwolą Ci sprawnie zarządzać zarobkami

Odpowiednie zarządzanie zarobkami pozwala na osiągnięcie stabilizacji finansowej. Choć poziom oszczędności Polaków jest różny, większość z nas dąży do tego, by zadbać o swoją przyszłość i czuć się bezpiecznie. Zarządzania zarobkami można się nauczyć między innymi poprzez czytanie książek napisanych przez specjalistów w zakresie finansów. Podpowiadamy, które pozycje warto mieć w swojej biblioteczce.

1. Brian Tracy, Dan Strutzel, Tajniki zarządzania pieniędzmi. Jak osiągnąć wolność finansową

Zastosowanie przedstawionych zasad w życiu i działalności biznesowej umożliwia osiągnięcie finansowego sukcesu. Czytelnik może zaznajomić się z tematem generowania dochodów i wydawania pieniędzy. Ma także możliwość dokształcenia się w zakresie inwestycji oraz ochrony majątku. W książce poruszona została także kwestia bogactwa i radości. 

2. Michał Szafrański, Finansowy ninja

Książka została napisana w oparciu o wiedzę oraz osobiste doświadczenia autora prowadzącego blog na temat finansów. Mówi ona m.in. o tworzeniu domowego budżetu, jak również o budowaniu zdolności kredytowej. Czytelnik może poznać sposoby na pomnożenie swoich oszczędności, dzięki którym osiągnie bezpieczeństwo finansowe.

3. Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter, Bogaty ojciec, biedny ojciec

Zdaniem autora książki wysokie wynagrodzenie nie jest konieczne, by stać się bogatym. Z poradnika można dowiedzieć się, czego bogaci rodzice uczą swoich potomków w kwestii finansów. Lektura uświadamia, że szkoła nie przekazuje dzieciom wiedzy na temat zarządzania pieniędzmi.

8 książek, które pomogą Ci w rozwoju osobistym

4. Andrzej Fesnak, Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej

Autor książki wyjaśnia, na co przez całe życie tracimy pieniądze. Opisuje znaczenie planowania finansowego i elementy takiego planu. Porusza temat budżetu rodzinnego, a także działań mogących doprowadzić do bogactwa lub finansowej katastrofy. Radzi również czytelnikowi, jak stworzyć plan emerytalny. 

5. Marcin Iwuć, Jak zadbać o własne finanse?

Książka została napisana przez dyplomowanego analityka finansowego. Opowiada ona m.in. o przygotowywaniu planu wydatków. Autor porusza także kwestię sposobów oszczędzania i budowania funduszu bezpieczeństwa. Wyjaśnia, jak wybrać odpowiednie konto emerytalne oraz uniknąć bankowych pułapek. Poradnik pomaga czytelnikowi w określeniu przyczyny problemów z pieniędzmi i wyeliminowaniu jej.

6. Bodo Schӓfer, Droga do finansowej wolności

Głównym tematem książki jest wolność finansowa. Autor wyjaśnia, w jaki sposób należy zarządzać swoimi pieniędzmi. Porusza kwestię długów, lokat pieniężnych i budowania majątku. Przedstawia, jak w ciągu siedmiu lat można zarobić pierwszy milion. W poradniku zawarte są ćwiczenia, które pomagają w dążeniu do wolności finansowej. Dzięki zmianie nawyków możemy rozsądnie gospodarować pieniędzmi i gromadzić oszczędności. 

10 książek polecanych przez ludzi sukcesu