6 podpowiedzi, jak dostać posadę w dużej firmie

Podjęcie pracy w korporacji pozwala realizować się w środowisku międzynarodowym. Przynależność do takiej struktury gwarantuje również atrakcyjne możliwości rozwoju i awansu.

6450 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie uzyskiwane w warszawskim przedsiębiorstwie, zatrudniającym więcej niż 250 osób. Płace osób zatrudnionych w mniejszych firmach były o 1050 zł brutto niższe. Tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl. Możliwości rozwoju i awansu czy wysokość wynagrodzenia - istnieje co najmniej kilka argumentów przemawiających za podjęciem pracy w międzynarodowej korporacji. Jeśli zamierzasz osiągnąć ten cel:

  • Określ, gdzie chciałbyś pracować

Przygotowanie listy firm, w których chciałbyś zostać zatrudniony, zwiększa Twoje szanse na pomyślne przejście rekrutacji. Zawężając krąg poszukiwań, możesz dowiedzieć się więcej o każdej z organizacji. Zdobyte informacje pozwolą Ci lepiej się przygotować do rozmowy oraz rozważyć, czy wciąż zależy Ci na podjęciu pracy w danym miejscu i czy wpisujesz się w kulturę organizacyjną firmy.

  • Poznaj cechy idealnego pracownika

Analizując informacje na temat przedsiębiorstwa i czytając oferty pracy, możesz dowiedzieć się, jacy są jej pracownicy i jakie wymagania stawia potencjalny pracodawca. Interpretacja kwartyli? A może dokonywanie oceny finansowej i ekonomicznej podmiotu gospodarczego? Sprawdź, co powinieneś umieć.    

  • Stwórz profesjonalne dokumenty rekrutacyjne

CV i list motywacyjny – to Twoi sprzymierzeńcy w trakcie poszukiwania pracy w dużej firmie. Jeśli włożysz wysiłek w ich stworzenie i dostosowanie do konkretnej oferty pracy, zaprezentujesz się jako osoba, która spełnia korporacyjne standardy.

Lista słów pomocnych przy pisaniu CV

  • Zadbaj o wizerunek w Internecie

Zanim zostaniesz zaproszony na rozmowę o pracę, rekruterzy przeanalizują informacje na Twój temat. Przyjrzą się nie tylko dokumentom aplikacyjnym. Sprawdzą także, co publikujesz w sieci, np. na portalach społecznościowych. Warto ostrożnie dobierać udostępniane treści – również te, którymi dzielisz się na prywatnych profilach.   

  • Aplikuj na staż

Twoje szanse na angaż wzrastają dzięki praktykom i stażom, w trakcie których możesz zaprezentować swoje cechy i umiejętności. Nie każdy stażysta otrzymuje gwarancję zatrudnienia, jednak warto spróbować swoich sił.  

7 powodów, dla których warto odbyć staż

  • Rozwijaj umiejętności językowe

Chcąc podjąć pracę w dużej, międzynarodowej firmie, dobrze jest inwestować energię w naukę języków obcych. Władanie kilkoma językami zwiększa Twoje szanse na rynku pracy, szczególnie gdy osiągnąłeś poziom średniozaawansowany lub wyższy. Uzyskanie certyfikatu stanowi dodatkowy atut. Warto przystąpić do egzaminu.

Języki obce w pracy