8 inspirujących osób, które zmotywują Cię do pracy nad sobą

Wielkie sukcesy nie przychodzą mimochodem. Nawet jeśli szczęście dopisze Ci przy jednym przedsięwzięciu, utrzymanie efektów będzie wymagać ciężkiej pracy i samodyscypliny. Warto nie tylko koncentrować się na kompetencjach zawodowych, ale też pamiętać o kształtowaniu charakteru.  

Ludzie, którym udało się zrobić w życiu coś wyjątkowego, zwykle odznaczają się ponadprzeciętnym hartem ducha i uporem w dążeniu do celu. Pokonują liczne przeszkody, by spełniać swoje marzenia i nie szczędzą wysiłku, żeby rozwijać swój potencjał. To sprawia, że dla wielu stają się inspiracją. Osoby, które motywują do pracy, to na przykład:

  • Enzo Ferrari

Na rynku motoryzacyjnym nie było samochodu, który spełniałby oczekiwania ambitnego Włocha, dlatego… sam zbudował wymarzony model. Firma motoryzacyjna Ferrari nie inwestowała środków w reklamę. Marka zapewniła sobie rozgłos dzięki udziałowi w wyścigach i zdobywaniu trofeów.

  • Elżbieta II

Aktualna królowa brytyjska to osoba, od której można uczyć się zaangażowania i odwagi. W wieku 19 lat Elżbieta II wstąpiła do wojska, gdzie… zdobyła zawód mechanika. Monarchini postanowiła wykorzystywać możliwości, jakie daje życie w rodzinie królewskiej i wszechstronnie się rozwijać.

  • Richard Branson

Miliarder, który założył 400 firm, słynie nie tylko z „głowy do interesów”, ale również z… uśmiechu, który nigdy nie znika z jego twarzy. Na stronie Virgin Branson zaznacza, że jego zdaniem najważniejszym celem w życiu jest szczęście.  

  • Jim Carrey

Aktor i komik znany z kasowych filmów ma za sobą trudną przeszłość. Jako nastolatek nie tylko chodził do szkoły, ale też pracował popołudniami w fabryce. Wszystko po to, by pomóc rodzicom wyjść z kłopotów finansowych.

  • Tim Ferriss

Autor bestsellerowego poradnika „4-godzinny tydzień pracy” to człowiek, który zamienia w złoto wszystko, co dotknie. Przedsiębiorca i inwestor jest znany z zaangażowania i pełnego skupienia na projektach, które realizuje.  

  • Nick Vujicic

Niezwykły mówca motywacyjny porywa tłumy i delektuje się życiem, chociaż urodził się bez rąk i nóg. Jak sam mówi, nie ma nie tylko kończyn, ale również… ograniczeń. Vujicic realizuje się w życiu zawodowym i rodzinnym. Jest szczęśliwym mężem i ojcem czworga dzieci.

  • Jessica Cox

Czesze włosy, pisze, prowadzi samochód, a także… pilotuje samolot, używając wyłącznie stóp. Jessica Cox urodziła się bez rąk, ale to nie powstrzymuje jej przed realizowaniem kolejnych celów.

  • Liz Murray

Kiedy miała 15 lat, stała się bezdomna. Dzięki pomocy organizacji społecznej ukończyła szkołę, a później rozpoczęła naukę na Harvardzie. W 2003 r. powstała ekranizacja niezwykłej historii Liz Murray - „Z ulicy na Harvard”.   

5 osób, które inspirują i pokazują, jak realizować plany

Inspiracji można szukać nie tylko w biografiach ludzi, którzy zdobyli sławę i uznanie. Warto czerpać także z doświadczeń osób z naszego otoczenia, tzn. współpracowników, przyjaciół, znajomych. Twoja motywacja może wzrosnąć również po przeczytaniu książki, obejrzeniu filmu czy wysłuchaniu wywiadu. Odkryj, co najlepiej działa w Twoim przypadku i… zainspiruj się.  

Firmy stosują rozmaite sposoby motywacji pracowników. Benefity, premie, dodatkowe dni wolne, atrakcyjne możliwości rozwoju – wszystko to pomaga w karierze. Łatwiej działać także wtedy, gdy lubisz swoją pracę. Jeśli masz poczucie, że robisz coś ważnego i potrzebnego, Twoje zaangażowanie rośnie.

7 cytatów sławnych osób, które motywują do rozwoju