Dyrektor regionu banku – czym się zajmuje i ile zarabia?

Dyrektor regionu banku wykonuje wiele obowiązków: tworzy strategię rozwoju placówek oraz dba o pozyskiwanie nowych klientów. Pracodawcy zwykle poszukują na to stanowisko kandydatów z kilkuletnim doświadczeniem w instytucji bankowej. Dobrze, jeśli jest ono poparte referencjami i udokumentowanymi sukcesami.

Praca dyrektor regionu bankucharakterystyka stanowiska

Dyrektor regionu banku pracuje głównie w terenie, choć oczywiście dysponuje także swoim biurem. Najczęściej jednak można spotkać go w trasie, ponieważ do jego głównych zadań należy budowanie zespołu w podległych mu oddziałach banku, pozyskiwanie nowych klientów i zarządzanie bazą już istniejących, realizacja zadań biznesowych i planów rozwojowych, a także prowadzenie specjalistycznych szkoleń dla pracowników i dbanie o odpowiedni poziom ich motywacji do pracy.

Motywacja pozytywna i negatywna – co to takiego?

Wymagania na stanowisku dyrektora regionu banku

Zadania, które ma do zrealizowania dyrektor regionu banku, są bardzo odpowiedzialne. Aby móc je skutecznie wypełniać, konieczne jest odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. Wśród wymagań, które najczęściej stawiają pracodawcy, można wymienić:

  • kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem w instytucji finansowej;
  • wyższe wykształcenie (najlepiej kierunkowe – bankowość i finanse);
  • dobra znajomość lokalnego rynku – pomocna w pozyskiwaniu nowych klientów korporacyjnych;
  • wysoki poziom motywacji i determinacji w realizowaniu powierzonych zadań;
  • znajomość analizy finansowej;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • prawo jazdy kat. B.

Aby zrobić karierę w bankowości, trzeba mieć nie tylko doskonałe przygotowanie merytoryczne, ale też wiele kompetencji miękkich. Komunikatywność, odporność na stres, uczciwość – to tylko kilka cech, które są potrzebne w tej branży.

8 cech bankiera

Zarobki dyrektora regionu banku

Pensja dyrektora regionu banku jest atrakcyjna, a jej wysokość zależy między innymi od tego, jak duży obszar podlega jego kontroli i jak wiele placówek znajduje się pod jego opieką. Wykonanie założonych planów sprzedażowych i powiększanie portfela klientów jest dodatkowo nagradzane okresowymi premiami. Przeciętne zarobki (mediana) wynoszą na tym stanowisku 18 tys. zł brutto. Oprócz pensji zachętą do wykonywania tej pracy mogą być liczne benefity. 

A co zrobić, jeśli wynagrodzenie nie jest satysfakcjonujące?