Fizjoterapeuta – wciąż zawód z przyszłością?

Na rynku pracy brakuje m.in. programistów, nauczycieli języków obcych i rzemieślników. Mimo że na liście zawodów deficytowych nie pojawiają się fizjoterapeuci, wybór tej ścieżki kariery może przynieść spełnienie oraz zagwarantować ciekawe perspektywy i możliwości rozwoju zawodowego.

Fizjoterapia – zarobki

3400 zł brutto – tyle wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie absolwenta fizjoterapii ze stażem pracy od 3 do 6 lat. Początkujący fizjoterapeuta, który pracuje krócej niż 3 lata, zarabia przeciętnie 2900 zł brutto. Tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl.

Dobra pensja na start - po jakich kierunkach studiów można zarobić najlepiej?

W 2017 r. najlepiej wynagradzani fizjoterapeuci zarabiali ponad 5000 zł brutto. Przeciętne wynagrodzenie w Polsce było o 400 zł brutto niższe.

Ile zarabiają fizjoterapeuci?

Korzyści pozapłacowe nie stanowiły częstego dodatku do pensji. Mogło na nie liczyć od kilku do kilkunastu procent pracowników. Zatrudniający oferowali: świadczenia socjalne (14%), dofinansowanie szkoleń i kursów (13%), ubezpieczenie na życie (8%) i dofinansowanie zajęć sportowych (6%). Poza tym 14% pracowników otrzymywało premię co miesiąc.   

Benefity - czyli co motywuje pracowników?

Wysokość wynagrodzeń przedstawicieli różnych branż i zawodów sprawdzisz tutaj.

Perspektywy zawodowe fizjoterapeutów

Absolwenci fizjoterapii pracują w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych. Często otwierają również prywatne gabinety lub odwiedzają pacjentów w domach. Przedstawicieli tego zawodu można spotkać także w… sklepach meblowych. Możliwość skonsultowania się z fachowcem, gdy wybiera się materac lub krzesło do pracy, sprzyja dokonaniu przemyślanego zakupu. Taka współpraca przynosi korzyści zarówno sklepowi, który zaspokaja potrzeby konsumentów, jak i fizjoterapeucie, który zyskuje dodatkowe źródło zarobków. Wiedza zdobyta w trakcie studiów umożliwia również osiąganie sukcesów w sprzedaży. Specjalista dobrze wie, jakie parametry powinien mieć np. sprzęt rehabilitacyjny lub sportowy.   

Zawód dla ludzi z pasją

Fizjoterapię można traktować nie tylko jako źródło dochodu, ale również jako narzędzie zapewniające pacjentom ulgę w cierpieniu. Fizjoterapeuta, który wykazuje takie nastawienie, nie myśli wyłącznie o pensji, ale koncentruje się na niesieniu pomocy konkretnym grupom, np. osobom starszym, ofiarom wypadków czy pacjentom cierpiącym na choroby i dolegliwości ograniczające mobilność, np. zwyrodnienie stawów, stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Fizjoterapeuta może pracować również ze sportowcami, pomagając im w powrocie do pełnej sprawności, jeśli ulegli kontuzji, a także opracowując programy ćwiczeń.

Wiedza zdobyta w toku studiów na kierunku: fizjoterapia otwiera wiele ciekawych możliwości zawodowych. Ważne, by mieć konkretny plan na siebie i wykorzystać potencjał, jaki się posiada. Dzięki takiemu podejściu można osiągnąć satysfakcję zawodową. Zarobki stanowią wtedy miły dodatek.  

Poranna rozgrzewka - Taniec na przywołanie sukcesu

Kilka minut ćwiczeń i sukces murowany! Poczujcie taneczny rytm dnia pracy z fitnessowym szefem. Tego jeszcze nie było 😉

Geplaatst door Pracuj.pl op Donderdag 15 maart 2018