Jak podróże pomagają rozwijać karierę?

Bez względu na to, czy wyjeżdżasz służbowo, czy prywatnie, zyskujesz okazję do zdobywania nowych doświadczeń. Podróże działają inspirująco, pozwalają rozwijać kompetencje językowe i umiejętności organizacyjne. Delegacje i wyjazdy to także sposób na wymianę wiedzy oraz bliższe poznanie branży i międzynarodowego środowiska.

Otwarte granice, atrakcyjne oferty linii lotniczych, dodatkowy wymiar urlopu oferowany przez pracodawcę – to rozwiązania sprzyjające podróżowaniu. Warto zwiedzać świat, ponieważ dzięki temu:

  • Poznajesz i szlifujesz języki obce

Wyjeżdżając w zagraniczne delegacje, masz okazję pracować w międzynarodowym środowisku. Uczestniczysz w czymś, co przypomina przyspieszony kurs językowy, podczas którego w naturalny sposób poznajesz i rozwijasz słownictwo branżowe. Gdy jesteś „zanurzony” w języku, uczysz się znacznie szybciej niż podczas cotygodniowych zajęć z lektorem.

Języki obce w pracy

  • Łączysz pasję i pracę

Podróżowanie może stanowić sposób zarabiania na życie. Jeśli jesteś fotografem, dziennikarzem lub blogerem / vlogerem, możesz pokazywać czytelnikom, widzom itd., jak wygląda życie w odległych zakątkach świata i czerpać z tego zyski. Podróżowanie to nieodłączny element również innych zawodów, takich jak steward / stewardessa, marynarz, biznesmen, muzyk itp.

  • Wypoczywasz, dzięki czemu wzrasta Twoja efektywność

W podróży odpoczywasz od codziennych obowiązków domowych i zawodowych, zmieniasz otoczenie, zapominasz o tym, co Cię stresuje. Dzięki temu wracasz do „rzeczywistości” wypoczęty i pełen energii.  

7 porad jak odpoczywać żeby odpocząć

  • Rozwijasz się

Zwiedzając świat, poznajesz nowe miejsca, smaki, zwyczaje, kulturę, języki. Dzięki temu masz wiele okazji do nauki i rozwoju. To sprawia, że zyskujesz szersze spojrzenie na świat, stajesz się bardziej otwarty i lepiej adaptujesz się do nieznanych warunków.

  • Nawiązujesz nowe znajomości

Podczas wyjazdów masz wiele okazji, by poznawać ludzi i słuchać tego, co mają do powiedzenia. Dzięki delegacjom zagranicznym możesz skonfrontować swoje doświadczenia z wiedzą osób, które wykonują określoną profesję w zupełnie innych warunkach niż Ty. To szansa, by dzielić się dobrymi praktykami i wskazówkami, uczyć się nowych rzeczy i nabywać kolejne umiejętności.

  • Czerpiesz inspirację

Zawieranie nowych znajomości, poznawanie stylów komunikacji, sposobów myślenia czy projektów i narzędzi pracy, których dotychczas nie znałeś – takie doświadczenia rozwijają kreatywność i pomagają wyjść ze schematów. Są również inspirujące i motywują do pracy nad sobą.

  • Unikasz monotonii

Każdy dzień w podróży jest inny i wyjątkowy. Opuszczając swoje „naturalne środowisko”, poznajesz nowe miejsca, stajesz w obliczu nieprzewidzianych sytuacji i wyzwań, a także pokonujesz własne ograniczenia.

Obawiasz się zmian dowiedz się dlaczego warto wychodzić ze strefy komfortu

Porządkowanie biurka, planowanie posiłków do pracy, obliczanie wypłaty netto z brutto czy ustalanie wymiaru urlopu wypoczynkowego – to prozaiczne zadania, które mogą nużyć. Podróże urozmaicają codzienność i pomagają zadbać o swój rozwój.