Jak zarabiać na kryptowalutach?

Pracujesz na etacie i marzysz o pomnożeniu zarobionych pieniędzy za pomocą inwestowania w kryptowaluty? A może masz trochę wolnego czasu i chcesz po prostu dorobić do regularnej pensji? Inwestowanie w Bitcoin i inne wirtualne waluty to spore ryzyko, ale też szansa na naprawdę dobre pieniądze. Poznaj 3 metody zarabiania na kryptowalutach: kopanie, inwestowanie na giełdzie oraz kontrakty CFD. Wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Czego dowiesz się z artykułu?

• Co to są kryptowaluty?
• Jak kopać kryptowaluty?
• Jak inwestować w kryptowaluty?
• Alternatywna inwestycja w kryptowaluty – kontrakty CFD

Co to są kryptowaluty?

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś filmy o pieniądzach lub czytałeś książki na temat dorabiania do domowego budżetu, z pewnością nie jest Ci obce pojęcie kryptowalut. Co to jest tak naprawdę i jak może pomóc w pomnażaniu oszczędności? Już tłumaczymy!

Kryptowaluty są złożonymi instrumentami finansowymi, do których produkcji wykorzystano technologię „łańcucha bloków” (z ang. blockchain). Można ją najprościej przedstawić jako wieżę budowaną z klocków, która symbolizuje obecny status kont kryptowalutowych poszczególnych inwestorów.

Jak kopać kryptowaluty?

Pierwszym z wymienionych we wstępie sposobów na zarabianie na kryptowalutach jest tzw. mining, który polega na rozwiązywaniu określonych zadań po to, aby „wykopać” kolejne łańcuchy blockchain. Za koparki kryptowaluty służą dobrej jakości komputery z zaawansowanymi kartami graficznymi. Sprzętu, którego potrzeba do miningu, nie można kupić w zwykłym sklepie, a jedynie na profesjonalnych platformach.

Górnicy, czyli osoby, które zajmują się obsługą koparek, muszą posiadać dużo wolnego czasu, umiejętności analityczne, a także niemały kapitał początkowy. Zarówno sprzęt, jak i miesięczne koszty zużycia energii, nie są tanie – ale jednocześnie cały proces kopania często przynosi duże zyski, które pozwalają nie tylko pokryć koszty inwestycji, ale i zarobić.

| Jak dorobić w domu? 5 dobrze płatnych zajęć do wykonywania po godzinach

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jeśli nie masz zasobów, dzięki którym możesz kopać Bitcoiny i inne cyfrowe waluty, zainteresuj się inwestowaniem w nie na giełdzie kryptowalutowej. Oczywiście, wszystkie tego typu transakcje nie są pozbawione ryzyka, dlatego warto:

  • zawsze sprawdzać adres strony, na której się logujesz i pilnować swoich haseł,
  • nie inwestować więcej niż możesz stracić,
  • cały czas poszerzać swoją wiedzę,
  • zdywersyfikować portfel (inwestować nie tylko w kryptowaluty, ale też np. w akcje giełdowe, waluty, surowce).

| Inwestowanie na giełdzie – czy to dobry sposób na pomnożenie zarobionych pieniędzy?

Alternatywna inwestycja w kryptowaluty – kontrakty CFD

Brak Ci funduszy na kupno koparki, a inwestowanie na giełdzie kryptowalut brzmi w Twojej opinii jak czarna magia? Jest jeszcze jedna odpowiedź na pytanie, jak zainwestować w kryptowaluty – i ta właśnie może Ci się szczególnie spodobać. Mowa o kontraktach CFD, czyli opartych o różnice kursowe. Handlowanie nimi można opisać jako zakład inwestora i brokera o to, jak zmieni się kurs waluty Bitcoin czy innego instrumentu, bez fizycznego posiadania go. Twoim zyskiem lub stratą jest różnica pomiędzy ceną otwarcia a ceną zamknięcia danej pozycji.

Aby je zawierać, potrzebujesz jedynie konta maklerskiego, które założysz u wybranego brokera. Obejdzie się więc bez zaawansowanego sprzętu, dużego wkładu finansowego, a także bez poświęcania dużej ilości czasu. Kontrakty CFD to zatem dobra odpowiedź na pytanie o to, jak kupować kryptowaluty, gdy obok tego zajęcia masz jeszcze pracę na etacie i inne obowiązki.

| Makler giełdowy – jak nim zostać?

Wiesz już, jak zarabiać na kryptowalutach. Jeśli perspektywa zarabiania w ten sposób z pozycji własnej kanapy jest dla Ciebie kusząca, przeanalizuj swoją wiedzę oraz możliwości finansowe i na tej podstawie wybierz jedną z dostępnych metod inwestowania. Chociaż każda z nich niesie za sobą ryzyko straty pieniędzy, to wraz ze zdobywaniem wiedzy i doświadczenia będzie ono stawać się coraz mniejsze.