Jak zostać starszym magazynierem?

Rzetelna i sumienna praca oraz podnoszenie kwalifikacji – taka postawa pomaga osiągać kolejne szczeble kariery. Aby awansować ze stanowiska magazyniera na posadę starszego magazyniera, warto nie tylko z oddaniem wykonywać zadania, ale również wykazywać się inicjatywą.

Obowiązki magazyniera

Przyjmowanie dostaw, rozkładanie towaru, przygotowywanie zamówień, pakowanie, załadunek, kontrola stanów magazynowych – to przykładowe zadania wykonywane przez pracownika magazynowego. Ważne, by kandydat do pracy wykazywał się dokładnością, był dyspozycyjny i sumienny. Czasami pracodawcy wymagają także umiejętności obsługi urządzeń biurowych i narzędzi dostępnych w ramach pakietu MS Office. W niektórych ofertach wśród wymagań pojawiają się również uprawnienia operatora wózków widłowych.

13 obowiązków na stanowisku magazyniera

Praca w magazynie – ścieżka kariery

Nie trzeba kończyć studiów, aby pracować w magazynie, ale dyplom magistra logistyki może pomóc w uzyskaniu awansu na stanowisko kierownicze. Ubiegając się o posadę magazyniera, dobrze jest posiadać prawo jazdy kategorii B oraz uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych. Pracodawcy często oczekują także umiejętności wypisywania listów przewozowych i wystawiania dokumentów magazynowych (np. WZ).

Rozwój zawodowy sprzyja osiąganiu kolejnych szczebli kariery. Aby zająć stanowisko starszego magazyniera, dobrze jest posiadać atuty, takie jak:

  • Kilkuletnie doświadczenie w pracy magazyniera

Jeśli jesteś punktualny, starannie wykonujesz obowiązki i utrzymujesz dobre relacje ze współpracownikami, z biegiem czasu możesz otrzymać propozycję awansu. Twoje doświadczenie i biegłość w realizacji zadań zostaną uwzględnione przez przełożonych.

  • Cechy przywódcze i doświadczenie w zarządzaniu

Samodyscyplina, zdecydowanie i umiejętność formułowania oczekiwań również pomogą Ci w awansie. Jeśli przejmujesz inicjatywę, potrafisz przewodzić, a do tego jesteś komunikatywny i asertywny, możesz sprawdzić się na stanowisku starszego magazyniera. Doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie stanowić dodatkowy atut.

10 cech dobrego kierownika

  • Profesjonalne zachowanie

Ważne, żebyś z szacunkiem odnosił się do współpracowników i klientów, a także wzorowo wywiązywał się ze zobowiązań. Twoje wyniki pracy również będą brane pod uwagę przy decyzji o awansie. Profesjonalizm to solidny fundament, na którym warto budować swoje życie zawodowe.    

Magazynier – zarobki

Jak podaje serwis zarobki.pracuj.pl, w 2018 r. przeciętna miesięczna pensja magazyniera wynosiła 3600 zł brutto. Osoby zatrudnione na stanowisku starszego magazyniera zarabiały przeciętnie 3800 zł brutto. Podobne płace uzyskiwali pracownicy zatrudnieni na stanowiskach, takich jak: doradca zawodowy, kasjer walutowy, laborant chemiczny, monter elektronik oraz technik farmacji. Mediana płac kierowników magazynu wynosiła 8500 zł brutto.

Magazynier - specjalista od doskonałej organizacji. Ile zarabia?