Możliwość uzyskiwania satysfakcjonujących zarobków to jedno ze skojarzeń, jakie przychodzi do głowy, gdy myśli się o pracy w dużej firmie. Atrakcyjna stawka netto na umowie o pracę to nie jedyna korzyść wynikająca z podjęcia zatrudnienia w korporacji. Osoby, które decydują się na taki krok, mogą liczyć również na inne profity. Do najważniejszych zalet należą:
- Dostęp do szkoleń
Jako pracownik korporacji możesz korzystać z szerokiej oferty szkoleniowej. Pracodawcy często inwestują środki w rozwój zatrudnianych osób. Dzięki temu masz szansę nie tylko dobrze wykonywać obowiązki, ale również znaleźć ciekawą pracę, jeśli w przyszłości zdecydujesz się na zmianę miejsca zatrudnienia.
- Różne ścieżki kariery
Pracując w korporacji, możesz pełnić funkcję lidera, kierownika itd. Masz również możliwość ubiegania się o awans poziomy. Wybierając taką drogę, nie będziesz odpowiedzialny np. za pracę zespołu, ale zyskasz okazję, by wykonywać zadania inne niż dotychczas i rozwijać nowe kompetencje. Przykładowo, jako PR-owiec możesz rozwijać się w kierunku employer brandingu, co pozwoli Ci skoncentrować się na nowym obszarze i zdobyć dodatkowe doświadczenia.
Jak stworzyć ścieżkę kariery zawodowej?
- Realizowanie ciekawych projektów
Międzynarodowa korporacja, która zatrudnia setki pracowników i współpracuje z prestiżowymi firmami, może realizować atrakcyjne, nowatorskie przedsięwzięcia. Angażując się w wyjątkowe projekty, zdobywasz doświadczenie i wzbogacasz swoje CV. Poznajesz także nowe narzędzia i metody pracy.
- Możliwość funkcjonowania w różnorodnym środowisku
Jako pracownik korporacji masz okazję współpracować z przedstawicielami różnych nacji i kultur. Dzięki temu szlifujesz kompetencje językowe, a także uczysz się otwartości i empatii, poznając kulturę pracy charakterystyczną dla poszczególnych części kontynentu. Poszerzasz również swoje perspektywy, co sprzyja rozwijaniu kreatywności.
Nadążyć za światem. Kompetencje cenne w przyszłości
Wybierz pracę, która da Ci satysfakcję
Praca w korporacji to dobry wybór dla osób, które dobrze czują się w dużych, złożonych strukturach. Jeśli nie należysz do tego grona, spełniaj się w innych warunkach. Osoba, która ukończyła np. psychologię, może pracować w dziale HR dużej firmy lub prowadzić terapię dla niewielkich grup albo pojedynczych pacjentów. Absolwent finansów i rachunkowości również znajdzie swoje miejsce w korporacji, ale może także podjąć pracę w niewielkim biurze rachunkowym. Osoby, które preferują bardziej kameralne warunki zatrudnienia, dysponują licznymi możliwościami, by rozwijać kompetencje i stawać się znakomitymi fachowcami. Ważne, żebyś odkrył swoje miejsce na rynku pracy i dokonywał wyborów w zgodzie z własnymi oczekiwaniami.