Negocjowanie podwyżki – 6 książek, które mogą w tym pomóc

Umiejętność negocjacji ma duże znaczenie nie tylko na stanowiskach kierowniczych i sprzedażowych. To kompetencja niezwykle pomocna w kontaktach pracownika z pracodawcą. Przydaje się podczas rozmów na temat awansu oraz wyższego wynagrodzenia. Sztukę negocjacji można zgłębiać w ramach szkoleń i za pośrednictwem fachowej literatury.

Książki o negocjacjach

Pracownicy, którym zależy na wyższym wynagrodzeniu, często zastanawiają się, jak rozmawiać o podwyżce. W takiej sytuacji przydatna jest wiedza na temat prowadzenia negocjacji. W jej zdobyciu pomocne są książki:

1. Sztuka negocjacji w biznesie. Innowacyjne podejścia prowadzące do przełomu, M. Watkins

Głównym tematem jest prowadzenie negocjacji w różnego rodzaju sytuacjach biznesowych. Można dowiedzieć się, jak przekonywać innych do swoich racji. Autor przekazuje czytelnikom wiedzę dotyczącą podejścia do negocjacji, kierowania nimi i przezwyciężania trudnych momentów.

2. Jak odnieść sukces w negocjacjach, P. Steele, J. Murphy, R. Russill

Poradnik umożliwia poznanie przydatnych technik. Jego autorzy wyjaśniają, w jaki sposób należy przygotować się do prowadzenia negocjacji. Uczą także wykorzystywania mowy ciała w trakcie komunikowania się z innymi osobami. Jak powinny przebiegać negocjacje przez telefon? Na to pytanie również znajdziemy odpowiedź.

3. Techniki negocjacji. Jak odnieść sukces w negocjacjach, B. Lundén, L. Rosell

Dzięki tej książce można dowiedzieć się, co przyczynia się do sukcesu lub porażki w negocjacjach. Czytelnicy otrzymują przydatne techniki i przykłady ich zastosowania, a także zdobywają wiedzę dotyczącą planowania negocjacji.

Jak umotywować podanie o podwyżkę?

 

4. O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka, A. Niemczyk, M. Kędzierski

W poradniku została zawarta m.in. teoria dotycząca negocjowania. Autorzy książki skupili się jednak przede wszystkim na praktycznych wskazówkach umożliwiających nabycie umiejętności komunikowania się. Czytelnicy mogą zdobyć wiedzę na temat przygotowania się do negocjacji oraz określania celu całego procesu.

5. Zasady negocjacji, R. J. Lewicki, D. M. Saunders, B. Barry

W książce zawarte zostały informacje na temat teorii psychologicznych związanych z negocjacjami. Oprócz tego czytelnicy mogą zapoznać się z procesami, które prowadzą do rozwiązywania różnego rodzaju konfliktów. Autorzy poruszają także kwestię władzy oraz wywierania wpływu.

6. Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie! Nigdy nie idź na kompromis, C. Voss

Książka została napisana przez byłego negocjatora FBI. Autor przekazuje czytelnikom wiedzę dotyczącą technik i strategii negocjacyjnych. Opisane przez niego taktyki okazały się niezwykle przydatne w bardzo trudnych sytuacjach – nawet takich, w których stawką było ludzkie życie. Wymienione zasady mogą być pomocne nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym.

Słowniczek pojęć: kompetencje pracownicze