Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 2 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 22.01.2019

  Zakres obowiązków agenta ubezpieczeniowego – fakty i mity

  Zadaniem agenta ubezpieczeniowego jest zaproponowanie klientowi odpowiedniej polisy, dzięki czemu będzie mógł np. wykupić korzystne ubezpieczenie OC samochodu, zabezpieczyć swoich bliskich albo spełnić wymogi banku niezbędne do uzyskania kredytu. Aby pracować w tym zawodzie, trzeba posiadać szeroką wiedzę. Konieczne jest też zdobycie licencji.  

 • 21.01.2019

  Fizjoterapeuta – wciąż zawód z przyszłością?

  Na rynku pracy brakuje m.in. programistów, nauczycieli języków obcych i rzemieślników. Mimo że na liście zawodów deficytowych nie pojawiają się fizjoterapeuci, wybór tej ścieżki kariery może przynieść spełnienie oraz zagwarantować ciekawe perspektywy i możliwości rozwoju zawodowego.

 • 20.01.2019

  Niebezpieczny zawód – czy kierowca TIR-a pracuje w ciągłym stresie?

  Rozłąka z najbliższymi, duża odpowiedzialność, zagrożenia na drodze i ryzyko związane z nocnymi postojami na parkingach – praca kierowcy samochodu ciężarowego nie należy do łatwych. Z drugiej strony, można liczyć na atrakcyjne zarobki. 8600 zł brutto miesięcznie – taka w 2017 r. była mediana płac na stanowisku kierowcy kat. C+E w transporcie międzynarodowym.

 • 18.01.2019

  Czym zajmuje się grafik kreatywny, a czym grafik produktowy?

  Profesjonalnie obrobione zdjęcia, które można podziwiać w sklepach internetowych to zasługa grafika produktowego. Zakres działań podejmowanych przez grafika kreatywnego jest nieco szerszy i obejmuje m.in. projektowanie materiałów reklamowych. Pracodawcy oczekują podobnych kompetencji od kandydatów na stanowiska związane z grafiką.

 • 06.01.2019

  Pobyt w szpitalu? Sprawdź, jaka wypłata Ci przysługuje

  Zasiłek chorobowy za okres hospitalizacji wynosi zwykle 70% wynagrodzenia. Masz prawo do świadczenia w wymiarze 100% pensji, jeśli na przykład choroba przypada w okresie ciąży albo wtedy, gdy niezdolność do wykonywania obowiązków stanowi wynik wypadku przy pracy.   

 • 05.01.2019

  5 branż, które gwarantują najwyższe pensje

  Informatyka, telekomunikacja, finanse – to obszary, w których można było liczyć na atrakcyjne zarobki w 2017 r. Wysokość wynagrodzenia zależy nie tylko od wybranej profesji, ale też od tego, czy inwestujemy czas i wysiłek we własny rozwój zawodowy.  

 • 05.01.2019

  Inżynier elektryk – perspektywy zawodowe

  Energia elektryczna ma istotne znaczenie dla przemysłu i innych gałęzi gospodarki. To sprawia, że perspektywy zatrudnienia w zawodzie inżyniera elektryka są szerokie i atrakcyjne. Specjaliści posiadający wiedzę, uprawnienia i doświadczenie mogą pracować m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych.

 • 05.01.2019

  Za co można otrzymać premię?

  Zrealizowałeś cele sprzedażowe? Nie korzystałeś ze zwolnienia chorobowego? Jeśli spełniłeś warunki określone przez pracodawcę, masz szansę otrzymać premię i zwiększyć swoje wynagrodzenie. Dodatek do pensji może okazać się ważnym czynnikiem, dzięki któremu poczujesz się doceniony i zyskasz energię do działania.

 • 04.01.2019

  Dlaczego warto być architektem?

  Wymagające studia i konieczność zdobycia uprawnień zawodowych to wyzwania pojawiające się na drodze do kariery architekta. Istnieją liczne powody, dla których warto rozwijać się w tym zawodzie. Jednym z nich jest wynagrodzenie, które może być znacznie wyższe niż przeciętna płaca w Polsce.

 • 04.01.2019

  Warszawa – miasto ciekawych perspektyw dla specjalistów IT

  Stolica przyciąga inwestorów z całego świata, dlatego mieszczą się tutaj siedziby nie tylko polskich, ale również zagranicznych firm i korporacji. To dobra wiadomość dla informatyków i programistów, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia. 5800 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Warszawie. Osoby zajmujące się rozwojem oprogramowania zarabiały przeciętnie 8600 zł brutto.   

 • 01.01.2019

  Status bezrobotnego – na jakich warunkach?

  Rozpoczęcie pracy, niezależnie od podstawy zatrudnienia, skutkuje utratą statusu osoby bezrobotnej. Z chwilą podjęcia aktywności zawodowej traci się również prawo do zasiłku i świadczeń medycznych finansowanych z NFZ.