Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 2 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 16.10.2018

  10 nietypowych i ciekawych zawodów ostatnich lat

  Rozwój technologii sprawił, że coraz więcej osób łączy swoją przyszłość zawodową z Internetem. Nowe zawody pojawiają się jednak nie tylko w przestrzeni wirtualnej. Dotyczą rozmaitych obszarów i stanowią odpowiedź na potrzeby społeczeństwa. Wiążą się na przykład z wyszukiwaniem informacji, organizacją ślubów oraz opieką nad zwierzętami.

 • 16.10.2018

  5 powodów, dlaczego warto pracować w domu

  Nie przepadasz za biurowym zgiełkiem? Cisza, własny fotel i ulubiona muzyka sącząca się z głośników to dla Ciebie idealne warunki do pracy? Możesz zdecydować się na pracę w domu. Wybierając takie rozwiązanie, zyskasz większą swobodę np. w zakresie godzenia obowiązków pracownika i rodzica.

 • 15.10.2018

  4 powody, dla których warto korzystać z urlopu tacierzyńskiego

  Jesteś pracownikiem etatowym, a niebawem będziesz pełnić również rolę ojca? Korzystając z urlopów dla rodziców, będziesz mieć więcej czasu dla rodziny. W styczniu 2018 r. na taki krok zdecydowało się 17,3 tys. mężczyzn. W tym gronie znaleźli się także panowie przebywający na tzw. urlopie tacierzyńskim.

 • 15.10.2018

  Co wykonywany zawód mówi o Twoim charakterze?

  Czy prawnik to osoba, która trzyma nerwy na wodzy i myśli logicznie? Czy każdy artysta kieruje się przede wszystkim emocjami i uczuciami? To, jak zachowujemy się w sytuacjach zawodowych, często rzutuje na życie prywatne i na odwrót. Nie jest to jednak żadną regułą, a rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. W każdej grupie zawodowej są osoby o różnych cechach i temperamentach. Z pewnością talent i predyspozycje do wykonywania określonych zadań stanowią istotny składnik sukcesu.

 • 14.10.2018

  Doświadczenie czy wykształcenie – co wpływa na Twoją pensję?

  Mieszkańcy Warszawy zarabiają więcej niż osoby pracujące w Łodzi. Informatycy mogą liczyć na atrakcyjniejsze zarobki niż urzędnicy państwowi. Wysokość pensji może zależeć nie tylko od zawodu czy lokalizacji firmy, ale również od wielu innych czynników.

 • 12.10.2018

  Jak zadbać o swój rozwój bez ponoszenia wysokich kosztów?

  Rozwój zawodowy nie musi oznaczać ogromnych wydatków. Aby nabyć nowe umiejętności, możesz na przykład postawić na wymianę talentów. Biegle mówisz po hiszpańsku? Udzielaj lekcji w zamian za szkolenie z zakresu obsługi programu komputerowego. Wykaż się kreatywnością i aktywnością!

 • 11.10.2018

  Dlaczego praca zdalna to idealne rozwiązanie dla studenta?

  Zależy Ci na osiągnięciu samodzielności finansowej, ale boisz się, że nie zdołasz pogodzić obowiązków studenta i pracownika? Praca zdalna może ułatwić Ci to zadanie i jednocześnie pomóc w rozwijaniu umiejętności zdobytych na uczelni.

 • 11.10.2018

  8 inspirujących osób, które zmotywują Cię do pracy nad sobą

  Wielkie sukcesy nie przychodzą mimochodem. Nawet jeśli szczęście dopisze Ci przy jednym przedsięwzięciu, utrzymanie efektów będzie wymagać ciężkiej pracy i samodyscypliny. Warto nie tylko koncentrować się na kompetencjach zawodowych, ale też pamiętać o kształtowaniu charakteru.  

 • 10.10.2018

  Dlaczego w Warszawie zarobisz więcej niż w innych miastach?

  5800 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Warszawie. Osoby pracujące w innych miastach Polski otrzymywały niższe płace. Mieszkańcy Wrocławia zarabiali 5100 zł brutto, Krakowa – 5000 zł brutto, a Poznania – 4800 zł brutto. Różnica w wysokości pensji wynika m.in. ze znaczenia konkretnego ośrodka miejskiego dla gospodarki.

 • 10.10.2018

  7 zawodów, które można wykonywać po studiach ekonomicznych

  Wiedza ekonomiczna przydaje się w wielu profesjach: od księgowego i bankiera do pośrednika nieruchomości i maklera giełdowego. Aby zdobyć dyplom magistra ekonomii, trzeba wykazać się zdolnością analitycznego myślenia, systematycznością i umiejętnością przyswajania dużych partii materiału. W zamian można liczyć na atrakcyjne perspektywy zawodowe i finansowe.

 • 08.10.2018

  5 zawodów dla absolwentów administracji

  Administracja publiczna, skarbowa i celna – to przykładowe obszary, w których można pracować po studiach administracyjnych. Taki kierunek kształcenia to doskonały wybór dla osób, które są dobrze zorganizowane i płynnie poruszają się w zagadnieniach prawnych.