Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 2 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 04.04.2019

  Specjalista ds. wynagrodzeń – jak wygląda jego praca?

  Sporządza deklaracje dla urzędów, tworzy listy płac, obserwuje stawki obowiązujące na rynku pracy – m.in. na tym polega praca specjalisty ds. wynagrodzeń. Fachowcy, którzy realizują takie zadania, są potrzebni niemal w każdej firmie i instytucji.

 • 03.04.2019

  Brak podwyżki i dofinansowania nauki - dlaczego szef nie spełnia Twoich próśb?

  Trudności w relacji z pracodawcą nie muszą skutkować zmianą miejsca zatrudnienia. Zanim odejdziesz, zastanów się, dlaczego szef nie spełnia Twoich próśb dotyczących wynagrodzenia oraz innych warunków zatrudnienia. Być może skutecznym rozwiązaniem byłoby sformułowanie jasnych i konkretnych oczekiwań oraz podjęcie pracy nad sobą.

 • 02.04.2019

  7 rzeczy, które pomogą kierowcy poprawić koncentrację

  Umiejętność skupiania uwagi przez długi czas to domena świetnych kierowców. Aby zachować zdolność koncentracji, a tym samym bezpiecznie dojechać do celu, przygotuj się do podróży. Ważne, żebyś zadbał o jakość snu. W tym celu wycisz się, zanim położysz się do łóżka – zrezygnuj z wpatrywania się w smartfon i ogranicz głośne bodźce dźwiękowe.

 • 01.04.2019

  Jak organizować czas, kiedy pracujesz w domu?

  Rozwój nowoczesnych technologii i rosnące znaczenie Internetu sprawiają, że coraz więcej pracodawców oferuje zatrudnionym możliwość pracy z domu. Z jednej strony jest to duży komfort, a z drugiej… pułapka. Nie zawsze łatwo godzić obowiązki zawodowe z domowymi,  znajdując przy tym czas na odpoczynek.

 • 31.03.2019

  Perspektywy zawodowe kierowców i magazynierów

  Transport, spedycja i logistyka stanowią jeden z filarów, na których opierają się inne obszary gospodarki, na przykład: produkcja i handel. Istotną rolę w branży TSL odgrywają kierowcy i magazynierzy - to w znacznej mierze od nich zależy terminowość dostaw i - co za tym idzie - zadowolenie klientów.

 • 30.03.2019

  Jak utrzymać koncentrację, pracując w domu?

  Sąsiad, który wpada z wizytą, spontaniczna zabawa z dzieckiem, drzemka, która trwa dłużej, niż planowałeś – pracując w domu, trzeba radzić sobie z licznymi zawirowaniami organizacyjnymi. Zbyt częste modyfikowanie planu dnia może okazać się równoznaczne z drastycznym spadkiem efektywności. Aby do tego nie dopuścić, unikaj bodźców, które Cię dekoncentrują i wprowadzają chaos.

 • 29.03.2019

  Wybór zawodu – czy jedna decyzja zdeterminuje Twoją karierę?

  Koncentrujesz się na jednym obszarze rozwoju? A może doskonalisz różne umiejętności i liczne talenty, nawet jeśli pozornie nie są ze sobą powiązane? Warto świadomie kierować swoim rozwojem, jednocześnie zachowując otwartość na nowe pomysły i działania.

 • 28.03.2019

  Oczami studentów: w pracy najważniejsze są zarobki, rozwój i atmosfera

  Studia są ważne, ale nie kluczowe dla rozwoju kariery. Dla pracodawców liczy się przede wszystkim doświadczenie, dlatego - zdaniem studentów - zdecydowanie warto uczestniczyć w praktykach i stażach. Ponad połowa żaków szuka pełnoetatowej pracy. Takie wnioski płyną z raportu Pracuj.pl „Studenci i absolwenci o rynku pracy”.  

 • 28.03.2019

  Jakich specjalistów poszukiwano w 2018 r.?

  Finanse, handel i produkcja – to obszary, w których w 2018 r. najczęściej szukano fachowców. Największy wzrost liczby ofert wystąpił w budownictwie, produkcji i inżynierii.

 • 27.03.2019

  W tych zawodach zarobisz ponad 10 000 zł

  Product Manager, kierownik logistyki, doradca podatkowy – to przykładowe zawody, które w 2018 r. gwarantowały atrakcyjne pensje. Zarobki zależą m.in. od branży. Czasami, tak jak w przypadku radców prawnych, kluczowe są uprawnienia zawodowe. Istotną rolę odgrywa także biegła znajomość języków obcych, która wpływa na poziom płac.  

 • 26.03.2019

  W tych zawodach Twoje zarobki będą zależeć od... zdolności sprzedażowych

  Im więcej sprzedasz, tym wyższa będzie Twoja pensja – to sedno prowizyjnego systemu wynagradzania, często stosowanego w zawodach, takich jak: przedstawiciel handlowy czy doradca bankowy. Jeśli lubisz wyzwania, a konieczność pozyskiwania nowych klientów Cię motywuje, możesz spróbować swoich sił w tych profesjach.

 • 26.03.2019

  Praca w ramach home office - kto może sobie na nią pozwolić?

  Rośnie grono pracodawców, którzy oferują możliwość wykonywania zadań poza biurem. Praca w domu to komfortowe rozwiązanie, ale… nie dla każdego. Aby utrzymywać wysoką efektywność, trzeba przejawiać systematyczność i konsekwencję w realizacji celów. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, czy jesteś gotowy na tego typu zmianę.