Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 20 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 23.10.2017

  9 podpowiedzi, jak negocjować wynagrodzenie

  Prośba o podwyżkę powinna być uzasadniona. Występując z wnioskiem do pracodawcy, zachowajmy odpowiednią formę, a także uwzględnijmy jego aktualne możliwości finansowe. Podpowiadamy, o czym jeszcze warto pamiętać, przygotowując się do negocjacji z szefem.   

 • 22.10.2017

  Premia uznaniowa - co to takiego?

  Wynagrodzenie zasadnicze, dodatki za pracę w nocy, nadgodziny, dyżury czy czas przestoju – pracodawca ma obowiązek wypłacić nam takie składniki pensji. Jeśli spełniliśmy wymagania, należy nam się również premia regulaminowa. Premię uznaniową otrzymujemy wtedy, gdy chce tego szef.

 • 21.10.2017

  Wynagrodzenie przestojowe – ABC

  Wynagrodzenie przestojowe otrzymujemy wtedy, gdy stawiliśmy się do pracy, ale nie pełnimy swoich obowiązków ze względu na wystąpienie przeszkód. Pracodawca może przydzielić w tym czasie inne zadania, które są zgodne z naszymi kwalifikacjami.

 • 16.10.2017

  Dieta krajowa – jak wyliczyć?

  Podróże służbowe nie odbywają się na koszt pracownika. Pracodawca ma obowiązek zwrócić Ci udokumentowane wydatki poniesione w związku z wyjazdem. Na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia przysługuje dieta w wysokości 30 zł za dobę – w podróży krajowej. Aby otrzymać zwrot kosztów, należy rozliczyć się w określonym terminie.  

 • 16.10.2017

  7 powodów, dla których pracownicy szukają nowej pracy

  Wykonywaniu pracy potrafi towarzyszyć satysfakcja i radość – to ideał, do którego warto dążyć. Gdy dotychczasowe zajęcie nie spełnia naszych oczekiwań i potrzeb, poszukujemy nowych możliwości. Pracę zmieniamy też ze względu na okoliczności, które nie są od nas zależne.  

 • 12.10.2017

  8 najczęstszych błędów podczas negocjowania podwyżki

  Jak efektywnie negocjować podwyżkę? Warto zadać sobie to pytanie, zanim zdecydujemy się na rozmowę z pracodawcą. Błędy, jakie popełnimy w trakcie spotkania z szefem, mogą przekreślić nasze szanse na wyższe wynagrodzenie.