Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 24 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 29.04.2018

  6 kreatywnych sposobów na podwyżkę poza pensją podstawową

  Jednym z powodów, dla których pracownicy nie otrzymują wyższego wynagrodzenia, jest to, że… nie starają się o podwyżkę. Jeśli chcesz zarabiać więcej, porozmawiaj z pracodawcą. Jednocześnie warto liczyć się z odmową i przygotować alternatywne rozwiązania. Możesz poprosić np. o zwrot kosztów dojazdu do pracy.  

 • 26.04.2018

  Pozytywne cechy pracownika - sprawdź, czy je masz

  Nie możesz znaleźć pracy, mimo że ukończyłeś kilka kierunków studiów oraz liczne kursy i szkolenia? Potencjalny szef zwraca uwagę nie tylko na kwalifikacje, jakie posiadasz. Liczą się również kompetencje miękkie.

 • 26.04.2018

  5 kompetencji pożądanych przez pracodawców

  Jesteś otwarty na naukę? Potrafisz nawiązywać relacje ze współpracownikami? Jeśli nie, możesz mieć trudności ze znalezieniem pracy. Sprawdź, czego oczekują pracodawcy i zadbaj o swój rozwój.

 • 18.04.2018

  6 zawodów dla studenta

  Praca w trakcie studiów pozwala podreperować studencki budżet. Ma też inne dobre strony. Wykonując ją, zdobywasz cenne doświadczenie. Uczysz się również systematyczności i odpowiedzialności, a także rozwijasz zdolności organizacyjne.   

 • 17.04.2018

  5 argumentów przy negocjacji podwyżki

  Odniosłeś spektakularny sukces zawodowy? Wydłuży się lista Twoich obowiązków? Być może to dobry moment, by ubiegać się o podwyżkę. Jeżeli chcesz osiągnąć cel - nie pogarszając relacji z pracodawcą - powołuj się na konkretne argumenty

 • 08.04.2018

  7 umiejętności, które powinna posiadać idealna recepcjonistka

  Hotele, przychodnie, kluby fitness i biura – to miejsca, w których są potrzebni pracownicy recepcji. W 2017 r. przeciętne zarobki recepcjonistki biurowej/recepcjonisty wynosiły 3000 zł brutto. Kierownik recepcji hotelowej zarabiał 5500 zł brutto. Pracodawcy oczekują od kandydatów m.in. komunikatywności i odporności na stres.   

 • 08.04.2018

  Jak stworzyć ścieżkę kariery zawodowej?

  Próbowałeś swoich sił w kilku branżach, ale wciąż nie odkryłeś, co chciałbyś robić? Zaplanuj swoją karierę, a dzięki temu zredukujesz ryzyko popełniania poważnych błędów i oszczędzisz czas.

 • 07.04.2018

  Jak zostać trenerem personalnym?

  Sport jest Twoją pasją, którą chcesz się dzielić z innymi? Zdobyłeś wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i dietetyki, a do tego jesteś empatyczny, ambitny i komunikatywny? Jeśli tak, możesz spróbować swoich sił jako trener osobisty.  

 • 06.04.2018

  Płaca nominalna i realna - czym się różnią?

  Wynagrodzenie to jeden z czynników decydujących o satysfakcji z pracy. Poziom zarobków powinien być adekwatny nie tylko do Twoich kwalifikacji, ale również do kosztów życia. Płaca realna to wskaźnik mówiący o tym, ile dóbr można kupić za zarobione pieniądze, a płaca nominalna – to konkretna kwota wypłacona za przepracowany okres.  

 • 06.04.2018

  Co robić, żeby zarabiać więcej?

  Wysokie dochody pozwalają spełniać marzenia, podróżować i żyć komfortowo. Choć o poziomie satysfakcji z pracy decydują również inne czynniki, zarobki mają duże znaczenie. Wyznaczanie celów, wytrwałość i dbanie o rozwój – dzięki temu łatwiej wspinać się po szczeblach finansowej drabiny.