Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 29 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 08.04.2018

  Jak stworzyć ścieżkę kariery zawodowej?

  Próbowałeś swoich sił w kilku branżach, ale wciąż nie odkryłeś, co chciałbyś robić? Zaplanuj swoją karierę, a dzięki temu zredukujesz ryzyko popełniania poważnych błędów i oszczędzisz czas.

 • 07.04.2018

  Jak zostać trenerem personalnym?

  Sport jest Twoją pasją, którą chcesz się dzielić z innymi? Zdobyłeś wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i dietetyki, a do tego jesteś empatyczny, ambitny i komunikatywny? Jeśli tak, możesz spróbować swoich sił jako trener osobisty.  

 • 06.04.2018

  Płaca nominalna i realna - czym się różnią?

  Wynagrodzenie to jeden z czynników decydujących o satysfakcji z pracy. Poziom zarobków powinien być adekwatny nie tylko do Twoich kwalifikacji, ale również do kosztów życia. Płaca realna to wskaźnik mówiący o tym, ile dóbr można kupić za zarobione pieniądze, a płaca nominalna – to konkretna kwota wypłacona za przepracowany okres.  

 • 06.04.2018

  Co robić, żeby zarabiać więcej?

  Wysokie dochody pozwalają spełniać marzenia, podróżować i żyć komfortowo. Choć o poziomie satysfakcji z pracy decydują również inne czynniki, zarobki mają duże znaczenie. Wyznaczanie celów, wytrwałość i dbanie o rozwój – dzięki temu łatwiej wspinać się po szczeblach finansowej drabiny.

 • 05.04.2018

  Co wpływa na satysfakcję zawodową?

  Czujesz, że nie rozwijasz się w aktualnym miejscu pracy? A może uważasz, że za mało zarabiasz? Jeśli nie jesteś zadowolony, zacznij działać. Zastanów się, co zmienić, żeby doświadczać spełnienia w życiu zawodowym.

 • 03.04.2018

  10 szybkich kroków do awansu

  Objęcie wyższego stanowiska wiąże się z korzyściami, takimi jak wyższe wynagrodzenie, ambitniejsze wyzwania i prestiż. Aby otrzymać propozycję awansu, trzeba jednak wykazać się pracowitością lub szczególnymi osiągnięciami.

 • 02.04.2018

  4 systemy wynagradzania pracowników

  Wybór określonego systemu wynagradzania wpływa na poziom motywacji. Pracownik produkcyjny, którego pensja zależy od efektywności, będzie bardziej zdeterminowany do szybkiego i skutecznego działania niż osoba otrzymująca stałą pensję, niezależnie od wyników.   

 • 07.03.2018

  Stawka godzinowa na umowie-zleceniu w 2018 roku

  Osoby zatrudnione na podstawie umowy-zlecenia mają prawo do minimalnej stawki godzinowej. Jej wysokość zależy od tego, ile wynosi najniższe wynagrodzenie za pracę. W 2018 r. kwota, jaką powinien otrzymać pracownik etatowy, to 2100 zł brutto miesięcznie, a zleceniobiorca – 13,7 zł brutto za godzinę.

 • 06.03.2018

  Wypłata wynagrodzenia – w jakiej formie?

  Domyślna forma wypłaty pensji to wręczenie pracownikowi gotówki. Wysyłanie pieniędzy przelewem lub przekazem pocztowym jest dopuszczalne, ale wymaga pisemnej zgody zatrudnionego. Pracodawca nie może dowolnie decydować o tym, w jaki sposób przekaże wynagrodzenie.

 • 05.03.2018

  Uprawnienia pracownika-ojca

  Pracownicy będący rodzicami cieszą się szczególnymi przywilejami. Mogą korzystać m.in. z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego. Mężczyznom przysługuje dodatkowo urlop ojcowski.  

 • 04.03.2018

  Jak obliczyć wynagrodzenie?

  Wyliczenie pensji pracownika to obowiązek, który spoczywa na pracodawcy. Wynagrodzenie może wahać się w zależności od tego, czy np. pracowaliśmy w godzinach nadliczbowych lub chorowaliśmy.