Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 3 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 25.03.2019

  4 sylwetki osób, które przeszły drogę: od pomysłu do fortuny

  Kariera „od pucybuta do milionera” jest możliwa dzięki ciężkiej pracy i determinacji. Wskazują na to biografie osób, takich jak: Steve Jobs lub Howard Schultz, którzy pokonali wyboistą drogę, zanim znaleźli się na listach najbogatszych ludzi na świecie.   

 • 24.03.2019

  4 powody, dla których warto korzystać z posiłków w pracy

  Marzysz o tym, by w pracy czekało na Ciebie pożywne śniadanie? A może chcesz zdrowo się odżywiać, ale nie lubisz gotować i liczysz na obiady dowożone przez firmy cateringowe? Pracodawcy stosują różnorodne formy wynagradzania pracowników. Oprócz pensji możesz otrzymywać także benefity – są wśród nich darmowe posiłki.

 • 23.03.2019

  Jak napisać podanie o awans?

  Pisząc podanie o awans, warto zadbać o formę dokumentu. Największe znaczenie ma jednak treść. O tym, czy zajmiesz wyższe stanowisko, zadecyduje przede wszystkim Twoje przygotowanie, dorobek zawodowy i kwalifikacje. Im rzetelniej przedstawisz je w liście, tym większe szanse, że Twoja prośba zostanie spełniona.  

 • 23.03.2019

  Jak zostać kontrolerem jakości?

  W przedsiębiorstwach produkcyjnych duży nacisk kładzie się na jakość wytwarzanych towarów. Dzięki kwalifikacjom i zaangażowaniu kontrolera ds. jakości, zatrudnieni pracują nie tylko sprawnie, ale również dokładnie. Wyższe wykształcenie kierunkowe i umiejętność zarządzania zespołem – to kompetencje kluczowe w tej pracy.

 • 22.03.2019

  6 stanowisk, na których zarobisz ponad 5000 zł

  Księgowy, konstruktor CAD, trener personalny – to zawody, które gwarantują przeciętne miesięczne zarobki wyższe niż 5000 zł brutto. Warto pamiętać, że wymiar pensji zależy nie tylko od profesji czy stanowiska, ale również od doświadczenia oraz zaangażowania i pasji.  

 • 22.03.2019

  Skuteczne sposoby na utrzymanie energii, kiedy masz sporo pracy

  Natłok obowiązków może wywoływać zmęczenie fizyczne i psychiczne. Kiedy dużo pracujesz i nie masz czasu na odpoczynek, stale myślisz o zadaniach do wykonania, a w efekcie tkwisz w pracy nawet wtedy, gdy opuściłeś biuro. Przyjmuj tyle zadań, ile możesz wykonać. Pamiętaj także o tym, by regularnie korzystać z przerw.

 • 17.03.2019

  5 prac, które możesz wykonywać po farmacji

  Miejscem pracy magistra farmacji jest często apteka, ale możliwości zatrudnienia jest znacznie więcej. Specjaliści zajmują różne stanowiska w przemyśle farmaceutycznym i nie tylko - szczególnie gdy są otwarci na naukę i chętnie uzupełniają kwalifikacje.

 • 15.03.2019

  Jaki zakres obowiązków ma kierownik magazynu?

  Praca kierownika wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoba, która czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem magazynu, dba m.in. o to, by przestrzeń magazynowa była optymalnie wykorzystana. Aby realizować takie zadania, niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i predyspozycje.

 • 12.03.2019

  Kierowca TIR-a – czy musi znać języki obce?

  Kompetencje językowe są istotnym wymogiem stawianym pracownikom zatrudnionym w transporcie międzynarodowym. W ofertach dotyczących przewozów krajowych takie umiejętności zwykle nie występują wśród kluczowych wymagań. Z drugiej strony, osoby wykonujące przewozy zagraniczne i używające języka obcego na co dzień, zarabiają więcej niż kierowcy pracujący na terenie kraju. W 2017 r. różnica wynosiła 36%.

 • 12.03.2019

  10 szkoleń, które przydadzą Ci się na stanowisku handlowca

  Umiejętności sprzedażowe, świadomość zachowań klientów, wiedza na temat kształtowania wizerunku – dobrze, jeśli przedstawiciel handlowy stawia na wszechstronny rozwój oraz nabywa kompetencje twarde i miękkie. Podnoszenie kwalifikacji i budowanie trwałych relacji z klientami to sposób na sukces w sprzedaży.

 • 10.03.2019

  Intendent – fakty i mity na temat pracy

  Żłobki, przedszkola i szkoły – to miejsca, w których występuje stanowisko intendenta. Osoba, która je zajmuje, odpowiada m.in. za egzekwowanie przepisów sanitarnych obowiązujących w placówce i sprawowanie nadzoru nad żywieniem. Wbrew pozorom, w tym zawodzie liczą się nie tylko umiejętności organizacyjne. Kompetencje społeczne również mają znaczenie.  

 • 10.03.2019

  Jak zostać operatorem CNC?

  Praca operatora maszyn CNC polega na produkowaniu przedmiotów o określonej specyfikacji przy użyciu frezarki, tokarki itp. wyposażonej w układ sterowania numerycznego. Obsługa takiego urządzenia wymaga odpowiedniego przygotowania technicznego i określonych predyspozycji. W tej pracy liczy się dokładność i potrzeba rozwoju.