Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 3 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 06.10.2018

  Pierwsza umowa o pracę – o czym należy pamiętać?

  Rozpoczęcie pierwszej pracy to duże przeżycie. Aby uniknąć błędów, warto zapanować nad emocjami i spojrzeć na relację z pracodawcą przez pryzmat przepisów prawa pracy. Im więcej będziesz wiedzieć, tym pewniej się poczujesz.

 • 06.10.2018

  Akordowy system płac – 5 korzyści

  Praca na akord to duży wysiłek, ale również satysfakcja i możliwość pokonywania swoich ograniczeń. System akordowy wiąże się z różnymi korzyściami, ale tylko wtedy, gdy wybiera się go w zgodzie z własnymi przekonaniami.  

 • 06.10.2018

  6 porad, jak podnieść kwalifikacje zawodowe w branży dziennikarskiej

  Dobry dziennikarz to taki, który ma niezawodną intuicję i błyskotliwy umysł oraz potrafi ocenić potencjał wybranego tematu. Budowanie marki osobistej w branży może zająć sporo czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i pokora. Warto stale się rozwijać, np. doskonaląc warsztat i szlifując znajomość języków obcych.

 • 05.10.2018

  Kontrakt – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

  Jesteś menedżerem, specjalistą IT lub inżynierem budowy? Możesz podjąć zatrudnienie na podstawie kontraktu. Wybór takiego rozwiązania daje Ci dużą swobodę w zakresie negocjowania warunków pracy. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zawarciem umowy.   

 • 04.10.2018

  Koszty zatrudnienia, czyli finanse pracodawcy od kuchni

  Zatrudnienie pracownika generuje wydatki. Pracodawca nie tylko wypłaca wynagrodzenie za przepracowany okres. Ponosi także koszty ubezpieczeń i szkoleń. Sprawdź, co składa się na koszt utrzymania Twojego stanowiska pracy.

 • 04.10.2018

  Kto najczęściej pracuje na podstawie umowy-zlecenia?

  Osoba pracująca na podstawie umowy-zlecenia nie otrzymuje wynagrodzenia za konkretne rezultaty swoich działań. Jako zleceniobiorca zobowiązujesz się do wykonania określonych czynności prawnych. Umowy cywilnoprawne często podpisują opiekunki, ochroniarze i kelnerzy.

 • 04.10.2018

  Oczekiwania finansowe po studiach – ile można zarobić po administracji?

  Informatyka, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka – to kierunki studiów gwarantujące atrakcyjne zarobki niedługo po otrzymaniu dyplomu. Wysokie pensje to skutek m.in. dużego zapotrzebowania na fachowców. Na początku 2018 r. informatycy rozpoczynający karierę zawodową zarabiali przeciętnie 5700 zł brutto.   3500 zł brutto – tyle na początku 2018 r. wynosiła mediana płac absolwentów administracji ze stażem krótszym niż 3 lata.

 • 01.10.2018

  Odkryj, co najbardziej Cię motywuje i zacznij działać efektywniej

  Statystyczny Polak spędza w pracy ponad 40 godzin tygodniowo, poświęcając karierze zawodowej kilkadziesiąt lat. To naturalne, że nie zawsze masz energię do pracy na pełnych obrotach. Jeśli zaakceptujesz spadki formy i określisz, co wpływa na Twoją motywację, będzie Ci łatwiej odzyskać zapał do działania.

 • 30.09.2018

  W którym województwie zarabia się najlepiej?

  W 2017 r. najwyższe zarobki otrzymywali mieszkańcy Mazowsza. 5500 zł brutto - tyle wynosiło tam przeciętne miesięczne wynagrodzenie. Pensje były wysokie także na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. IT, bankowość i konsulting – to branże, w których można było liczyć na atrakcyjne perspektywy finansowe.  

 • 30.09.2018

  Najczęstsze wymagania na stanowisko inżyniera produkcji

  Organizowanie i nadzorowanie procesu produkcji to odpowiedzialne i stresujące zadanie. Osoba pracująca na stanowisku: inżynier produkcji, powinna posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również szerokie kompetencje – twarde i miękkie.