Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 3 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 04.08.2019

  HR Advisor – ile możesz zarobić na tym stanowisku?

  Zarządzanie zasobami ludzkimi to jedna z tych dziedzin, które oferują spore możliwości rozwoju i nieustannego zdobywania nowych, ciekawych umiejętności. Osoba wykonująca pracę na stanowisku HR Advisora powinna odznaczać się skrupulatnością i komunikatywnością. 

 • 03.08.2019

  3 zawody, w których komputer jest niezbędny

  Trudno sobie wyobrazić życie bez możliwości korzystania z komputerów i Internetu. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. O ile w niektórych zawodach dostęp do urządzeń nie jest niezbędny non stop, o tyle dla programistów, dziennikarzy czy architektów programy komputerowe stanowią podstawowe narzędzie pracy.

 • 02.08.2019

  Zwolnienia grupowe – jak ustala się wysokość odprawy?

  Zła sytuacja ekonomiczna, zmiany w zasadach organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstwa czy potrzeba pozyskania nowych fachowców – to tylko kilka przyczyn, które mogą mieć wpływ na redukcję zatrudnienia. Jeśli zwalnia się wielu pracowników i nie wynika to z ich winy, przysługują im pewne prawa i przywileje. 

 • 31.07.2019

  Jakie cechy powinien posiadać dyrektor zarządzający?

  Większość najważniejszych decyzji dotyczących kierunku rozwoju przedsiębiorstwa podejmuje dyrektor zarządzający. To na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za realizację strategii firmowej oraz opracowywanie i wdrażanie planów rozwoju produktów lub usług.

 • 30.07.2019

  Jakie kary może nałożyć pracodawca za nieprzestrzeganie przepisów BHP?

  Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkiem zarówno pracodawców, jak i pracowników. Obu stronom powinno zależeć, aby w miejscu zatrudnienia panowały warunki sprzyjające bezpiecznej pracy. Wszyscy pracownicy powinni też zdawać sobie sprawę, że pośrednio na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie współpracowników.

 • 30.07.2019

  Prace, które pomogą Ci zarobić w przerwie między zajęciami

  Pracodawcy zwykle oferują studentom elastyczny grafik dostosowany do harmonogramu zajęć na uczelni. Hostessa, sprzedawca czy kelner – to propozycje zawodów, które często wybierają osoby uczące się. Stanowiska te wiążą się też z pracą podczas przerw świątecznych i wakacyjnych, kiedy to studenci mają więcej  czasu. 

 • 29.07.2019

  Sprawdź, czy te błędy popełnia Twój szef

  Mądre i skuteczne motywowanie pracowników to bez wątpienia jeden z głównych czynników decydujących o sukcesie firmy. W przedsiębiorstwach, w których nie dba się o ten aspekt w należyty sposób, poziom zadowolenia i satysfakcji z pracy nie będzie wysoki. Nie wystarczy wynagrodzenie, by podwładni czuli się docenieni. Decydują o tym różne kwestie.

 • 29.07.2019

  Jak wygląda ścieżka rozwoju w HR?

  Pracownicy działów HR mają bardzo rozbudowany zakres obowiązków i wiele możliwości rozwoju. W zależności od poziomu doświadczenia, umiejętności i aspiracji można realizować się na przykład w pozyskiwaniu talentów, coachingu, organizowaniu szkoleń czy employer brandingu.

 • 28.07.2019

  3 zawody związane z gastronomią

  Polacy coraz częściej i chętniej odżywiają się poza domem. Knajpki śniadaniowe, bistra, restauracje, foodtrucki – niemal każdego dnia w większych miastach otwierane są nowe miejsca, w których można coś zjeść. Zainteresowanie tematyką kulinarną zatacza coraz szersze kręgi i przeradza się w pomysł na karierę. Taką drogę zawodową wybiera wiele młodych osób.

 • 28.07.2019

  Ile godzin pracuje się w Europie?

  Regulacje dotyczące tygodniowego czasu pracy różnią się w poszczególnych państwach Europy. W Polsce jest to średnio 41,1 godziny tygodniowo, ale w Danii już mniej, bo 37,8. Co więcej, zdarza się, że w jednym kraju poszczególne grupy zawodowe objęte są różnymi przepisami w tym zakresie. Tak dzieje się na przykład w Niemczech, gdzie skrócony czas pracy przysługuje przez dwa lata pracownikom przemysłu ciężkiego.

 • 27.07.2019

  Wielkość luki płacowej i zapobieganie dyskryminacji

  Luka płacowa, czyli nierówność w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn zajmujących podobne stanowiska, jest zjawiskiem bardzo niepożądanym. Instytucje państwowe w porozumieniu z przedsiębiorcami pracują nad wprowadzeniem takich narzędzi, które pomogą pracodawcom w kreowaniu sprawiedliwej i transparentnej polityki płacowej.

 • 27.07.2019

  Pracujesz na etacie? Poznaj swoje prawa i obowiązki

  Prawa i obowiązki pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę zostały dokładnie opisane w kodeksie pracy. Warto przestudiować ten dokument, bo – jak mówi rzymska maksyma – nieznajomość prawa szkodzi. Im bardziej jesteśmy świadomi tego, co nam wolno, a czego powinniśmy się wystrzegać podczas wykonywania obowiązków zawodowych, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że na drodze zawodowej spotkają nas przykre niespodzianki.