Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 3 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 01.01.2019

  Czy pracodawca może zorganizować Twoje wakacje?

  Urlop to uprawnienie każdego pracownika etatowego. Rozpoczynając karierę zawodową, warto wiedzieć, że pracodawca może zwiększyć liczbę płatnych dni wolnych lub opłacić Twój wypoczynek. Zanim przyjmiesz ofertę pracy, przeanalizuj warunki zatrudnienia.  

 • 31.12.2018

  Kiedy można pracować na podstawie umowy o dzieło?

  Dziełem może być książka, obraz lub projekt architektoniczny. Ważne, by to, co stworzy wykonawca, było zgodne z ustaleniami. W przeciwnym razie zamawiający ma prawo domagać się naprawienia błędów.  

 • 31.12.2018

  Pakiety relokacyjne - zachęta dla pracowników

  Czy byłbyś skłonny zmienić miejsce zamieszkania, aby podjąć pracę w renomowanej firmie? Deficyt specjalistów może występować w konkretnym regionie. Czasami wyjazd staje się koniecznością, ale też szansą na rozwój i lepsze warunki. Pakiety relokacyjne oferowane przez pracodawców mogą ułatwić przeprowadzkę i adaptację.  

 • 31.12.2018

  Jakie studia podyplomowe pomogą Ci zostać menedżerem?

  Zarządzanie zespołem i podejmowanie decyzji, które mogą zaważyć na przyszłości firmy, to zadania wymagające wysokich kwalifikacji i umiejętności. Potrzebną wiedzę można zdobywać m.in. podczas studiów podyplomowych z zakresu zarządzania. O efektywności pracy menedżera decydują też inne czynniki, np. predyspozycje i kompetencje miękkie: komunikatywność, opanowanie i asertywność.  

 • 30.12.2018

  Specjalista ds. employer brandingu – zawód przyszłości

  Jak przyciągnąć talenty? Co jest ważne dla osób, które szukają zatrudnienia? Pracodawcy są coraz bardziej świadomi tego, jak istotną rolę odgrywa budowanie przyjaznego wizerunku. Taki trend powoduje wzrost zapotrzebowania na specjalistów, którzy będą zajmować się komunikacją z kandydatami i pracownikami.

 • 29.12.2018

  Jak panować nad mową ciała podczas negocjacji podwyżki?

  Podczas negocjowania wysokości wynagrodzenia najważniejsze są argumenty. Dobrze jest skupić się też na innych aspektach, takich jak: postawa, ton głosu, gesty i mimika. Warto mówić zdecydowanie, ale spokojnie, a także ograniczyć gestykulowanie. Odpowiednie przygotowanie wzmocni przekaz i pomoże Ci w osiągnięciu celów.

 • 28.12.2018

  Czy pobyt na stypendium zagranicznym zwiększa szanse podczas rekrutacji?

  Wyjazd za granicę wymaga zdolności organizacyjnych i adaptacyjnych. Nieznane realia, nowe środowisko, formalności – choć wszystko to może wywoływać obawy, warto traktować zagraniczne stypendium jako przygodę, okazję do nauki języka obcego, ciekawe doświadczenie i… przepustkę do kariery zawodowej. Taki punkt w CV świadczy o aktywności, motywacji i chęci rozwoju.

 • 28.12.2018

  Jak podróże pomagają rozwijać karierę?

  Bez względu na to, czy wyjeżdżasz służbowo, czy prywatnie, zyskujesz okazję do zdobywania nowych doświadczeń. Podróże działają inspirująco, pozwalają rozwijać kompetencje językowe i umiejętności organizacyjne. Delegacje i wyjazdy to także sposób na wymianę wiedzy oraz bliższe poznanie branży i międzynarodowego środowiska.

 • 28.12.2018

  Co zrobić, gdy zaczynasz podupadać na zdrowiu?

  Wydaje Ci się, że Twoja nieobecność wpłynie negatywnie na pracę całej firmy? A może jesteś tak pochłonięty wykonywaniem zadań, że ignorujesz symptomy choroby i odkładasz leczenie na później? Kiedy organizm wysyła Ci sygnały, że potrzebuje odpoczynku, zwolnij i zadbaj o siebie. Dzięki temu zyskasz energię do realizowania kolejnych zawodowych wyzwań.

 • 26.12.2018

  3 języki, które pomogą Ci znaleźć pracę

  Czy w swoim CV możesz pochwalić się umiejętnościami lingwistycznymi? Jeśli tak, masz szanse na atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia. Zakupy, IT oraz PR – to kategorie, w których wymóg znajomości języków obcych pojawia się najczęściej.

 • 21.12.2018

  Dlaczego warto uczyć się języków?

  Chcesz więcej zarabiać? A może zależy Ci na rozwijaniu kreatywności i pamięci? Szukasz skutecznego sposobu, by pokonywać lęki i ograniczenia? Ucz się języków, a Twoje życie zawodowe nabierze tempa.