Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 3 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 27.09.2019

  Trudne rozmowy z szefem – czego mogą dotyczyć?

  „Szef chce z Tobą porozmawiać” - na dźwięk tych słów wielu pracowników czuje niepokój. Tymczasem często prośba o spotkanie w cztery oczy ma na celu wyjaśnienie kwestii budzących w przełożonym wątpliwości. Takie konwersacje mogą dotyczyć planów zawodowych lub poszerzenia zakresu Twoich obowiązków. Warto odpowiednio się do nich przygotować. 

 • 26.09.2019

  Sprawdź, jakie rośliny w miejscu pracy poprawią Twoją efektywność

  Rośliny w biurze podnoszą wydajność pracowników i pozytywnie wpływają na ich samopoczucie. Zielone kwiaty powodują wzrost poczucia bezpieczeństwa, działają uspokajająco i mobilizują do działania. Wystarczy kilka skrzydłokwiatów czy sansewierii, aby zwiększyć produktywność w zespole.

 • 25.09.2019

  O co nie wypada zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Rozmowa kwalifikacyjna to często jedyna okazja, by zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy. Każdemu kandydatowi powinno zatem zależeć na tym, by podczas spotkania z rekruterem wypaść jak najlepiej. Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie, należy wystrzegać się zadawania pytań, które mogą poddawać w wątpliwość poziom naszej motywacji i zaangażowania.

 • 24.09.2019

  Urlop sabbatical - dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

  Poza przysługującym urlopem w wymiarze dwudziestu lub dwudziestu sześciu dni niektóre firmy oferują także możliwość skorzystania z tak zwanego urlopu sabbatical. Perspektywa kilku miesięcy odpoczynku lub roku spędzonego w dalekich krajach brzmi wspaniale. Czy jednak każdy może pozwolić sobie na taką przerwę?

 • 24.09.2019

  Makler giełdowy – jak nim zostać?

  Obowiązki na stanowisku maklera mogą różnić się w zależności od tego, jaka jest jego specjalizacja i gdzie jest zatrudniony. Jednakowe są jednak wymagania, które kandydaci muszą spełnić, aby móc wykonywać ten zawód. Drzwi do kariery na giełdzie papierów wartościowych otwiera zdanie egzaminu organizowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego i wpisanie na listę maklerów.

 • 23.09.2019

  4 zawody dla sangwinika

  Osoba obdarzona osobowością sangwinika jest z natury otwarta, towarzyska i chętna do podejmowania nowych wyzwań. Doskonale odnajdzie się w zawodach, w których najważniejsza jest umiejętność nawiązywania kontaktów z różnymi ludźmi. Stanowiska, które współgrają z tym rodzajem temperamentu, to między innymi sprzedawca, przedstawiciel handlowy, trener personalny oraz animator kultury.

 • 22.09.2019

  5 cech pracownika przyszłości

  Z raportu opracowanego przez  infuture institute wynika, że do 2030 roku z rynku pracy może zniknąć 47% zawodów. W ich miejsce pojawią się nowe, zarezerwowane dla pracowników przyszłości. Łączenie umiejętności z obszaru STEM z kompetencjami miękkimi, nastawienie na realizację celów oraz zdolność do nauki nowych narzędzi i urządzeń technologicznych – te cechy będą już niebawem bardzo istotne dla pracodawców. 

 • 21.09.2019

  Staż pracy – ABC

  Staż pracy to suma wszystkich okresów zatrudnienia. Zaliczamy do niego również czas poświęcony na edukację w liceum czy szkole wyższej. Od stażu pracy zależy między innymi długość urlopu wypoczynkowego, a także prawo do emerytury.

 • 20.09.2019

  8 oznak, że czas się przebranżowić

  Twoje plany na przyszłość zawodową utkwiły w martwym punkcie? Tracisz pewność siebie, a zniechęcenie nie pozwala Ci realizować pasji, które do tej pory sprawiały Ci dużą przyjemność? Być może czas spojrzeć z dystansem na swoją ścieżkę kariery i rozważyć zmianę branży. 

 • 18.09.2019

  Specjalista ds. kadr i płac – jaka wiedza jest niezbędna w tym zawodzie?

  Zakres obowiązków specjalisty ds. kadr i płac jest szeroki, ponieważ obejmuje zarówno organizowanie procesu wypłacania wynagrodzenia pracownikom firmy, jak i nadzorowanie oraz regulowanie zatrudnienia w ramach organizacji. Aby móc starać się o przyjęcie na to stanowisko, trzeba przede wszystkim doskonale znać prawo pracy i prawo podatkowe. Duże znaczenie ma też wyższe wykształcenie, najlepiej związane z kierunkami ekonomicznymi, takimi jak finanse i rachunkowość.

 • 16.09.2019

  Studia – najlepszy czas na start kariery

  Znajomi ze studiów patrzą na Ciebie z niedowierzaniem, gdy rozpoczynasz bezpłatny staż? Dziwią się, że spędzasz popołudnia na spotkaniach koła naukowego? Wiedza teoretyczna zdobyta podczas wykładów może nie wystarczyć do dobrego startu w karierze. W trakcie kształcenia dobrze jest samodzielnie szukać wartościowych źródeł informacji i możliwości rozwoju.