Artykuły w kategorii Porady zarobkowe, strona 37 - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 28.05.2014

  W tej branży dobrze zarobisz!

  Nie masz jeszcze pomysłu na siebie? Szukasz swojej pierwszej „na poważnie” pracy? A może chciałbyś zmienić zawód i spróbować czegoś nowego?

 • 03.04.2014

  Premia – przyjemny dodatek czy część wynagrodzenia?

  Pieniądze ekstra zawsze cieszą. Gorzej jeśli to premia staje się głównym wynagrodzeniem. Zanim przyjmiemy ofertę pracy, warto dowiedzieć się, jaką część pensji rzeczywiście stanowi premia i czy tzw. podstawa nie jest „głodowa”.

 • 02.04.2014

  Obcokrajowców rozmowy o zarobkach

  Co kraj, to obyczaj? Nie, gdy spojrzymy na to, jak w różnych krajach rozmawia się na temat zarobków. A właściwie – jak się rozmów na ich temat unika.

 • 14.03.2014

  Mama, siostra, mąż? Z kim rozmawiamy o pensji?

  Chwali się, że świetnie mu się powodzi – bufon. Nie chce opowiadać o swojej sytuacji materialnej – tajemniczy dziwak. Bez względu na to, czy rozmawiamy z innymi o wynagrodzeniu czy nie, wywołują ono zawsze wiele emocji.

 • 10.03.2014

  Czy może czekać Cię obniżka pensji?

  Nie umiesz sobie wyobrazić, że nagle na koniec miesiąca zobaczysz niższą niż zwykle kwotę na swoim koncie? Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy Twój pracodawca postanowi „obciąć” pensje.

 • 05.12.2013

  Czego nie mówić na rozmowie o pracę?

  Na niemal każdej rozmowie o pracę dochodzimy do trudnego pytania o oczekiwanie wynagrodzenie. W ciągu kilku minut mogą ważyć się losy naszych zarobków na najbliższe miesiące, jeśli nie lata.

 • 03.12.2013

  Ile chciałby pan zarabiać?

  Jeśli już bierzesz oddech, by za chwilę wykrzyczeć „milion” – przystopuj. To standardowe pytanie, które pada na rozmowie kwalifikacyjnej.

 • 03.10.2013

  Sami nie wiemy, ile zarabiamy

  Polacy lubią narzekać. Zwłaszcza jeśli chodzi o ceny lub zarobki. I zawsze wydaje im się, że w Polsce jest znacznie gorzej niż w rzeczywistości.zaro

 • 24.09.2013

  Jak rozmawiać o podwyżce – 6 sposobów na wyższą pensję

  W szkole, na studiach i w pracy powtarzają nam jak mantrę: pracuj dobrze, a będziesz miał wyniki. Tylko że większość z nas twierdzi, że przykłada się do swoich zadań, a na lepsze pieniądze nie ma co liczyć. Jak zatem przygotować się do rozmowy o podwyżce, żeby tym razem trudniej było odesłać nas z kwitkiem?