W tych zawodach zarobisz ponad 10 000 zł

Product Manager, kierownik logistyki, doradca podatkowy – to przykładowe zawody, które w 2018 r. gwarantowały atrakcyjne pensje. Zarobki zależą m.in. od branży. Czasami, tak jak w przypadku radców prawnych, kluczowe są uprawnienia zawodowe. Istotną rolę odgrywa także biegła znajomość języków obcych, która wpływa na poziom płac.  

IT, marketing, prawo, finanse – w tych obszarach można liczyć na satysfakcjonujące płace. Stanowiska, w przypadku których zarobki przekraczały 10 000 zł brutto, to np.:

  • Tester oprogramowania (ekspert) – 10 500 zł brutto

Nie trzeba tworzyć oprogramowania, aby dużo zarabiać. Wykwalifikowani, doświadczeni i skuteczni testerzy również mają przed sobą ciekawe perspektywy zawodowe i finansowe.

  • Inżynier oprogramowania – 10 500 zł brutto

Współtworzenie systemów informatycznych i aplikacji – to jedno z zadań, jakie wykonuje inżynier oprogramowania. W tej pracy liczą się nie tylko umiejętności. Pracodawcy często wymagają wyższego wykształcenia technicznego.

  • Product Manager – 10 500 zł brutto

Atrakcyjne pensje cechują nie tylko branżę IT. Na zarobki nie mogą narzekać również marketingowcy, np. menedżer produktu tworzący strategię marketingową dotyczącą konkretnego produktu lub grupy produktów.

  • Radca prawny (biegły język obcy) – 10 500 zł brutto

Zawód radcy prawnego może wykonywać wyłącznie osoba, która spełnia wymogi wskazane w ustawie o radcach prawnych. Chodzi przede wszystkim o ukończenie studiów prawniczych oraz odbycie aplikacji.  

Jaki zawód prawniczy będzie dla Ciebie najlepszy?

  • Kierownik logistyki – 11 000 zł brutto

Osoba zatrudniona na tym stanowisku organizuje i zarządza procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Wdraża normy jakościowe i zajmuje się m.in. prowadzeniem szkoleń dla pracowników.

9 dowodów, że praca w logistyce jest dla Ciebie

  • Kierownik produkcji – 11 000 zł brutto

Praca kierownika produkcji polega na czuwaniu nad realizacją norm produkcyjnych. Zakres obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku zależy m.in. od tego, czy firma zatrudnia fachowców, takich jak np. technolog produkcji czy kontroler jakości.

  • Doradca podatkowy (biegły język obcy) – 11 000 zł brutto

Wymagania, jakie należy spełnić, aby zostać doradcą, wynikają z ustawy o doradztwie podatkowym. Kandydat powinien zdobyć uprawnienia zawodowe, tj. zdać egzamin państwowy, wykazując się znajomością zagadnień, takich jak np. analiza podatkowa, prawo karne skarbowe i rachunkowość.

Podane kwoty stanowią wynik analizy ankiet wypełnionych w 2018 r. przez użytkowników serwisu zarobki.pracuj.pl. Są to mediany, czyli wartości środkowe w szeregach liczb ustawionych w kolejności: od najniższej do najwyższej.

Płaca netto (na rękę) – jak obliczyć?

Różnica pomiędzy pensją brutto i netto zależy m.in. od tego, czy obowiązkowo podlegasz ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu. Znaczenie ma również sposób opodatkowania. Aby ustalić zarobki „na rękę”, np. w zależności od rodzaju umowy, możesz skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń Pracuj.pl.

https://zarobki.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen