Zawody, w których możesz liczyć na samochód służbowy

Auto służbowe to narzędzie pracy niezbędne na wielu stanowiskach, szczególnie takich, które są związane z koniecznością odbywania częstych podróży. Pracownicy cenią też możliwość wykorzystywania służbowego samochodu do celów prywatnych. Ten rodzaj benefitu jest jednym z najczęściej spotykanych świadczeń pozapłacowych.

Współczesny rynek pracy jest bardzo dynamiczny i wymaga od pracowników mobilności i umiejętności dostosowywania się do różnych warunków oraz wymogów. Delegacje, wyjazdowe szkolenia czy innego rodzaju służbowe podróże przypisane są do wielu stanowisk i różnych branż. W takich sytuacjach samochód okazuje się nieocenioną pomocą. Istnieją jednak takie profesje, w których auto służbowe to po prostu konieczność. 

Przedstawiciel handlowy

To stanowisko od razu przywołuje skojarzenia z samochodem służbowym. Przedstawiciele handlowi przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz, by dotrzeć do wszystkich swoich klientów i pozyskiwać nowych kontrahentów. Aby odbywało się to sprawnie, auto jest po prostu konieczne. Użytkowanie samochodu służbowego wiąże się z odpowiedzialnością, dlatego należy zapoznać się z kwestiami formalnymi w tym zakresie.

Odpowiedzialność za mienie powierzone – kwestie formalne

Dyrektorzy i kadra kierownicza

Samochód służbowy to nie tylko narzędzie pracy, ale też element niezbędny do zbudowania prestiżowego wizerunku firmy. Z tego właśnie względu pracownicy najwyższych szczebli, czyli dyrektorzy i kierownicy, zazwyczaj jeżdżą autami wysokiej klasy. Im bardziej odpowiedzialne i eksponowane stanowisko, tym bardziej ekskluzywne benefity. Taki podział ma również służyć podkreśleniu ważności poszczególnych funkcji i hierarchicznej struktury w danym przedsiębiorstwie czy organizacji.

Dostawcy jedzenia

Zamawianie jedzenia z dowozem do domu, pracy lub innego, wskazanego przez klientów miejsca stało się w ostatnich latach bardzo popularne. W ślad za zapotrzebowaniem poszedł rozwój tej gałęzi branży gastronomicznej. Osobom, które decydują się na zakup gotowych dań z dostawą do domu, zależy na tym, by potrawy dotarły do nich świeże, ciepłe i w możliwie najkrótszym czasie. Najpewniejszym środkiem transportu, gwarantującym najwyższą jakość obsługi, jest samochód. Wiele restauracji zapewnia swoim dostawcom służbowe samochody. Nierzadko od zadeklarowanego przez restaurację maksymalnego czasu dostawy zależy, czy dany klient zdecyduje się złożyć zamówienie właśnie w tym wybranym miejscu. Jeśli czas oczekiwania jest zbyt długi, może to powodować zniechęcenie i rezygnację.

Wyjątkowy pracodawca, czyli jaki?

Służbowe auto jest obecnie standardem w wielu firmach, a możliwość korzystania z niego jest bardzo pożądana przez kandydatów do pracy.