Artykuły w kategorii Raporty i trendy płacowe - zarobki.pracuj.pl

Raporty i trendy płacowe

 • 01.09.2018

  6 zawodów dla osób komunikatywnych

  Lubisz ludzi i wiesz, czym jest skuteczna komunikacja? Chętnie i uważnie słuchasz, potrafisz cierpliwie tłumaczyć i przekazywać wiedzę branżową w zrozumiały sposób? Takie umiejętności przydają się m.in. w pracy nauczyciela, sprzedawcy oraz dziennikarza.

 • 31.08.2018

  Jak zostać grafikiem?

  Dobry grafik nie musi być absolwentem grafiki na ASP. Nie musi także kończyć studiów informatycznych. Choć wyższe wykształcenie to dodatkowych atut podczas rekrutacji, w tym zawodzie liczą się przede wszystkim umiejętności, predyspozycje oraz znajomość specjalistycznych programów komputerowych.  

 • 31.08.2018

  Czym zajmuje się sekretarka medyczna?

  Prowadzenie i porządkowanie kart pacjentów oraz udzielanie informacji – to najważniejsze zadania, jakie wykonuje sekretarka medyczna. W tym zawodzie szczególnie przydatne są umiejętności organizacyjne oraz komunikatywność.

 • 30.08.2018

  Zarobki inżynierów - przegląd

  Ile zarabia absolwent uczelni technicznej? Wiele zależy od specjalizacji i stanowiska. Przeciętna płaca inżynierów elektroniki i telekomunikacji wynosiła 4900 zł brutto – w pierwszych trzech latach od ukończenia studiów. Inżynierowie automatycy zarabiali przeciętnie 4700 zł brutto.

 • 29.08.2018

  Ile zarabia elektromechanik samochodowy?

  4300 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie elektromechanika samochodowego. Pracownicy otrzymywali również benefity, na przykład: ubezpieczenie na życie i świadczenia socjalne.

 • 29.08.2018

  Ile zarabia i czym się zajmuje inżynier projektu?

  Inżynier projektu nie tylko układa harmonogram i czuwa nad jego realizacją. Jest także kontrolerem i negocjatorem. Prowadzi rozmowy z inwestorami, podwykonawcami i przedstawicielami instytucji państwowych. Statystycznie co druga osoba na tym stanowisku zarabiała 6300 zł brutto w 2017 r.

 • 29.08.2018

  Ile zarabia administrator sieci?

  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie: 6900 zł brutto oraz benefity typu: dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz służbowy telefon do celów prywatnych. Na takie warunki zatrudnienia mógł liczyć administrator sieci w 2017 roku. Co czwarty doświadczony specjalista zarabiał ponad 8500 zł brutto.

 • 28.08.2018

  7 cech, którymi powinien odznaczać się doradca ds. nieruchomości

  Doradca ds. nieruchomości powinien posiadać rozległą wiedzę na temat rynku mieszkaniowego. Dzięki temu może pomagać klientom w wyborze mieszkań i domów, w których chcieliby ulokować swoje oszczędności. Pełnieniu tej funkcji towarzyszy duża odpowiedzialność.

 • 27.08.2018

  Wzrost wynagrodzeń w Polsce

  W czerwcu 2018 r. Polacy otrzymywali wynagrodzenia o 7,5% wyższe niż przed rokiem. Nie tylko płace się zmieniają. O 3,7% wzrósł też poziom zatrudnienia.

 • 27.08.2018

  Satysfakcja z pracy – Polska na tle Europy

  Co czwarty Polak może pracować z domu, trzech na czterech Polaków cieszy się swoją pracą, a 68 proc. polskich pracowników jest zdania, że w ciągu sześciu miesięcy znajdzie zatrudnienie na warunkach co najmniej tak dobrych jak obecnie. Tak optymistyczne wnioski płyną z badania Randstad „Monitor Rynku Pracy”.