5 powodów, dla których warto zostać Project Managerem IT

Jesteś ambitny i wytrwale dążysz do realizacji celów zawodowych? Inwestujesz wysiłek w swój rozwój? Potrafisz myśleć logicznie i wyciągać wnioski? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie pytania, a do tego posiadasz szeroką wiedzę specjalistyczną i doświadczenie w branży IT, możesz rozpocząć karierę Project Managera IT. Pensja w wysokości kilkunastu tysięcy złotych i ciekawe wyzwania – to przykładowe korzyści wynikające z zajmowania tego stanowiska.    

Aby zarządzać projektami IT, trzeba nie tylko posiadać wiedzę fachową (na temat działania zaawansowanych systemów informatycznych itp.). Niezbędne są także: umiejętność planowania i realizowania budżetu, współpraca z zewnętrznymi usługodawcami oraz kontrola i raportowanie postępów. Osoba, która spełnia wymagania pracodawców, może liczyć na:

  • Atrakcyjne oferty zatrudnienia

IT to branża, która chętnie przyjmuje zdolnych ludzi wykazujących otwartość na zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności. Na rynku pracy nie brakuje ofert kierowanych do specjalistów z tej dziedziny. W trzecim kwartale 2018 r. stanowiły one 14,2% ogłoszeń opublikowanych w serwisie Pracuj.pl. Tak wynika z raportu „Rynek pracy specjalistów Q3 2018”. Osoby, które posiadają wysokie kwalifikacje i doświadczenie, mogą negocjować warunki zatrudnienia.  

  • Ciekawe perspektywy zawodowe

Osoba, która dobrze sprawdza się w roli Project Managera IT i uzupełnia kwalifikacje, może awansować np. na stanowisko kierownika lub dyrektora działu. Doświadczenie zdobyte w pracy managera projektu sprzyja także osiąganiu celów biznesowych.

  • Motywacja do rozwoju

Manager powinien spełniać wysokie wymagania, które bynajmniej nie obniżają się z upływem czasu. Aby skutecznie zarządzać projektem, trzeba stawać się coraz lepszym specjalistą w swoim fachu i bezustannie aktualizować wiedzę. Wysokie oczekiwania stymulują do pracy.

Jak zmotywować się do pracy? – 10 pomysłów

  • Prestiż

Odpowiedzialne zadania, konieczność podnoszenia kompetencji, praca w środowisku międzynarodowym, wysokie wynagrodzenie – wszystko to sprawia, że Project Managerowie IT cieszą się uznaniem i szacunkiem. Niektórzy pracownicy uznają prestiż za istotny czynnik motywujący do dalszego rozwoju zawodowego i wywierający korzystny wpływ na poczucie własnej wartości.   

Project manager IT – zarobki

Płace stanowią jeden z atrakcyjniejszych powodów, dla których warto zostać Project Managarem IT. 14 000 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiła mediana wynagrodzeń na tym stanowisku. Znaczna część zatrudnionych otrzymywała także benefity. Korzyści pozapłacowe, które występowały najczęściej, to: prywatna opieka medyczna (68%), dofinansowanie zajęć sportowych (60%), służbowy telefon do celów prywatnych (43%) i ubezpieczenie na życie (31%).

Benefity - czyli co motywuje pracowników?

Dane dotyczące zarobków stanowią wynik analizy ankiet wypełnionych w 2017 r. przez użytkowników serwisu zarobki.pracuj.pl.