7 korzyści z bycia przedstawicielem handlowym

Komunikatywność, otwartość na wiedzę i znajomość technik sprzedażowych – to najważniejsze czynniki, które składają się na sukces w handlu. Praca przedstawiciela handlowego jest pełna wyzwań. Warto spróbować swoich sił w tym zawodzie m.in. z powodu zarobków. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie handlowca w 2017 r. to ponad 5000 zł brutto, najlepsi przedstawiciele zarabiali ponad 13 000 zł brutto.

Rozpoczynasz karierę zawodową i szukasz kierunku rozwoju? Rozważasz zmianę branży i wybór nowego zawodu? Jeśli tak, warto zastanowić się nad podjęciem pracy w charakterze przedstawiciela handlowego. Przykładowe korzyści, jakie możesz odnieść, to:

  • Możliwość rozwijania swoich predyspozycji i zdolności

Wyzwania, przed którymi staje przedstawiciel handlowy, zmuszają do wykorzystania pokładów kreatywności i talentów. Jako handlowiec musisz stale iść do przodu i rozwijać się.

5 sposobów na rozwijanie komunikatywności

  • Okazja do wykorzystania wiedzy fachowej

Dodatkowym atutem w zawodzie handlowca jest wykształcenie. Absolwent medycyny, farmacji lub innych, pokrewnych kierunków może być bardziej przekonywujący, sprzedając leki. To też szansa, żeby wykorzystać wiedzę w praktyce.

  • Brak wymogu ukończenia studiów

Nie musisz posiadać dyplomu ukończenia studiów, by dobrze zarabiać i osiągać sukcesy w handlu. Liczą się przede wszystkim Twoje predyspozycje, pracowitość i determinacja.

7 dobrze płatnych prac bez studiów

  • Zarobki

Wynagrodzenie przedstawiciela handlowego zależy w dużej mierze od rodzaju sprzedawanych produktów. Prowizja w obszarze: FMCG czy wyposażenie domu oraz biura  nie jest tak wysoka jak w sektorze IT czy farmacja/medycyna. Jednak we wszystkich sektorach obowiązuje ta sama zasada - im więcej sprzedasz, tym więcej zarobisz.

Obszar Przeciętna miesięczna prowizja najlepszych przedstawicieli handlowych w PLN brutto.
Farmacja / Medycyna 9000
IT / Telekomunikacja 9000
Usługi profesjonalne 8000
Motoryzacja / Transport 8000
Artykuły przemysłowe / AGD / RTV 8000
Nieruchomości / Budownictwo 6000
Rolnictwo 6000
Wyposażenie domu i biura 6000
Artykuły spożywcze / Alkohol / Tytoń 6000
Chemia / Kosmetyki 6000

https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska   

  • Satysfakcja

Efekty pracy przedstawiciela handlowego są mierzalne. Aby je dostrzec, wystarczy przeanalizować słupki sprzedaży. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi sukcesami i zyskiwać dodatkową motywację. Wysoka skuteczność to także argument, na który możesz się powołać, negocjując podwyżkę.

7 podpowiedzi, jak negocjować wynagrodzenie

  • Możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach

Jako handlowiec powinieneś poradzić sobie z każdym typem klienta. Stojąc w obliczu różnorodnych wyzwań, masz okazję odkrywać w sobie nowe cechy i talenty. Możesz także przekonać się, nad czym powinieneś jeszcze pracować.  

Przedstawiciel handlowy - sprawdź, czy to zawód dla Ciebie!

  • Okazja do zawierania nowych znajomości

Przedstawiciel handlowy działa głównie w terenie. Dzięki temu ma okazję poznawać ludzi i rozwijać znajomości nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym.

Chcąc podjąć pracę w charakterze przedstawiciela handlowego, stwórz profesjonalne dokumenty rekrutacyjne – CV i list motywacyjny.

7 zasad, jak napisać list motywacyjny na stanowisko przedstawiciela handlowego