8 książek dla sprzedawców

Przeczytałeś już książki autorstwa takich rekinów sprzedaży jak Tracy czy Gitomer? Jeśli tak, warto sięgnąć po pozycje innych autorów i czerpać z wiedzy oraz doświadczenia Rackhama albo Mattsona. Wnioski płynące z lektury pomogą Ci rozwinąć skrzydła. 

1

Przedstawiciel handlowy, konsultant sprzedaży, kasjer-sprzedawca – praca handlowca ma różne oblicza, ale niezależnie od stanowiska potrzebne są podobne kompetencje. Liczy się m.in. chęć doskonalenia. Aby rozwijać się w sprzedaży, warto sięgnąć po książki, takie jak:   

  • Może być tylko lepiej, autor: T. Gordon

Tony Gordon jest uznawany za jednego z najlepszych i najskuteczniejszych sprzedawców na świecie. Gdy rozpoczął karierę, nic nie wskazywało na to, że ze słabego handlowca przeistoczy się w prawdziwego rekina sprzedaży. Sprawdź, jak do tego doszło. 

  • Sprzedawaj jak Challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem, autorzy: M. Dixon, B. Adamson

Zależy Ci na tym, by kontrolować proces negocjacji? Chcesz poznać najskuteczniejsze zasady coachingu sprzedawców? Książka Dixona i Adamsona wskaże Ci drogę do sukcesu w handlu. 

  • Największy kupiec świata, autor: O. Mandino 

Czy można uczyć się sztuki handlu od starożytnego kupca? Zdecydowanie tak, bo zasady przekazywane przez Oga Mandino mają uniwersalny i ponadczasowy charakter. 

  • Smart calling. Skuteczna sprzedaż przez telefon, autor: A. Sobczak

Czym różni się telemarketing od tradycyjnego marketingu? Jak budować i utrzymywać relację z klientem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Arta Sobczaka. 

Jak wygląda ścieżka kariery w call center?

  • Skuteczna sprzedaż, czyli techniki najlepszych handlowców, autorzy: J. Cassel, T. Bird

Lektura tego poradnika dostarcza odpowiedzi na pytania m.in. o to, jak więcej zarabiać, w czym tkwi sekret sukcesu najlepszych handlowców i jak wykorzystywać techniki skutecznej perswazji.  

  • Zasady Sandlera – 49 ponadczasowych zasad sprzedaży, autor: D. Mattson

Doświadczony biznesmen i skuteczny sprzedawca - David Sandler. Jego szeroka wiedza na temat sprzedaży to potężna dawka inspiracji i motywacji do dalszej pracy nad sobą. 

  • Sprzedaż metodą SPIN, autor: N. Rackham

Działasz na szeroką skalę, a Twoje transakcje opiewają na bardzo wysokie kwoty? Znajomość metody SPIN pozwoli Ci osiągać jeszcze lepsze wyniki i skuteczniej negocjować z kontrahentami. 

  • Arcymistrz sprzedaży. Jak z dobrego stać się wybitnym sprzedawcą, autor: A. Bednarski 

Jesteś doświadczonym handlowcem, który odnosi sukcesy, ale nie zamierzasz spoczywać na laurach? Książka Arkadiusza Bednarskiego stanie się dla Ciebie źródłem wiedzy m.in. na temat skutecznego wywierania wpływu. 

10 książek, które warto przeczytać, aby rozwijać umiejętności sprzedażowe

Lektura wartościowych książek to nie jedyny sposób, by stawać się coraz lepszym handlowcem. Warto również doskonalić umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach, kursach i warsztatach albo rozpoczynając studia, np. na kierunku: psychologia sprzedaży.