Bezrobocie – jak wypadamy na tle innych krajów europejskich? - zarobki.pracuj.pl
  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV
Autor wpisu Pracuj.pl

2019 rok był bardzo korzystny dla osób szukających pracy w Polsce. Poziom bezrobocia był w naszym kraju najniższy od blisko 30 lat i wynosił – zgodnie z wyliczeniami Eurostatu – 3,2% (dane z października).

Jak wypadliśmy na tle innych państw Unii Europejskiej? Tu również udało się zanotować historyczny sukces, ponieważ Polska znalazła się na 3. miejscu pod względem najniższego bezrobocia, zaraz po Czechach (2,2%) i Niemczech (3,1%).

Jakie jest bezrobocie w Europie?

Średnia europejska, jeśli chodzi o bezrobocie, wynosiła w 2019 roku 6,3%, a w krajach, w których obowiązującą walutą jest euro, odnotowano bezrobocie na poziomie 7,5%. Najtrudniejsza sytuacja była udziałem obywateli Grecji – w ich kraju wskaźnik bezrobocia wynosił 16,7% (dane z sierpnia 2019 r.). Z wysokim bezrobociem zmagali się też Hiszpanie (14,2%) i Włosi (9,7%).

Źródło:

https://www.gov.pl/web/rodzina/polska-na-podium-krajow-ue-z-najnizszym-bezrobociem

Porównaj zarobki z innymi na Twoim stanowisku

Wypełnij ankietę, a w ciągu 5 minut otrzymasz od nas darmowy indywidualny raport o Twoich zarobkach. Tylko Ty masz dostęp do swojego raportu.

Porównaj teraz zarobki na Twoim stanowisku

Zaktualizuj informacje w swojej ankiecie i zobacz czy nadal zarabiasz odpowiednio.

Dawno wypełniona ankieta?
Porównaj teraz zarobki na swoim stanowisku

W ciągu roku wiele mogło się zmienić. Zaktualizuj informacje w ankiecie i porównaj swoje zarobki z innymi.

Narzędzia

  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV

Artykuły o podobnej tematyce

16.11.2021
Liczba pracujących w Polsce – ile osób zarabia, a ile jest biernych zawodowo?

Aktywność zawodowa Polaków bezsprzecznie przekłada się na sytuację ekonomiczną kraju. Według „Raportu o inflacji” udostępnionego przez Narodowy Bank Polski w ciągu ostatnich lat stopa aktywności zawodowej wynosi około 56%. Z całą pewnością wynik ten jest zbyt niski. Jakie czynniki mają wpływ na to, ile ludzi pracuje w Polsce? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18.03.2020
Bezrobocie w Polsce – styczeń 2020 r.

Bezrobocie w Polsce w styczniu 2020 roku wynosiło 5,5%, co oznacza wzrost o 0,3% w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Tak wynika z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny.

Najnowsze w kategorii: Raporty i trendy płacowe

12.08.2021
Ścieżka kariery i zarobki w policji – jak wygląda kariera w tym zawodzie?

Predyspozycje, wykształcenie i umiejętności – to elementy składowe sukcesu policjanta. O Twoich losach w formacji może zadecydować także przebieg służby mundurowej oraz osiągnięcia i wyniki pracy. Zarobki w policji są z kolei ściśle związane z tym, jakie stanowisko aktualnie zajmujesz. Dowiedz się, jak wygląda ścieżka kariery w tym zawodzie oraz ile można zarobić.