Czym zajmuje się project manager? - zarobki.pracuj.pl
  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV
Autor wpisu Pracuj.pl

Koordynowanie pracy zespołu, ustalanie harmonogramu oraz delegowanie obowiązków – to przykładowe zadania na stanowisku: project manager. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie zależy m.in. od branży i doświadczenia. Na przykład: w branży IT – rozwój oprogramowania mediana płac w 2017 r. wynosiła 14 000 zł brutto, a w obszarze: inżynieria - 10 000 zł brutto.

Zarobki project managera

Jednym z argumentów przemawiających za objęciem stanowiska project managera są płace. Wysokość wynagrodzenia osoby zatrudnionej na tym stanowisku zależy często od dziedziny/branży:

  • Stanowisko: project manager (inżynieria)

- Mediana płac: 10 000 zł brutto

- Benefity: służbowy telefon do celów prywatnych (51%), prywatna opieka medyczna (38%), ubezpieczenie na życie (36%), dofinansowanie zajęć sportowych (35%)

  • Stanowisko: project manager (budownictwo)

- Mediana płac: 11 500 zł brutto

- Benefity: służbowy telefon do celów prywatnych (49%), prywatna opieka medyczna (41%), dofinansowanie zajęć sportowych (34%), służbowy samochód do celów prywatnych (30%)

  • Stanowisko: project manager (bankowość)

- Mediana płac: 13 000 zł brutto

- Benefity: prywatna opieka medyczna (76%), dofinansowanie zajęć sportowych (68%), służbowy telefon do celów prywatnych (45%), ubezpieczenie na życie (33%)

  • Stanowisko: senior project manager (IT – rozwój oprogramowania)

- Mediana płac: 15 000 zł brutto

- Benefity: prywatna opieka medyczna (74%), dofinansowanie zajęć sportowych (64%), służbowy telefon do celów prywatnych (56%), dofinansowanie nauki języków obcych (42%).

Dane pochodzą z analizy 360 000 ankiet wypełnionych w 2017 r. przez użytkowników serwisu zarobki.pracuj.pl.

Ile zarabia project manager?

Project manager - zadania

Aby koordynować realizację projektów, trzeba posiadać kwalifikacje i doświadczenie. Niezbędne są również kompetencje miękkie oraz predyspozycje.

10 cech dobrego kierownika

Project manager musi być doskonale zorganizowany, ponieważ zajmuje się m.in. przydzielaniem zadań i delegowaniem odpowiedzialności. Taka osoba powinna posiadać rozwiniętą umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, by na podstawie własnych spostrzeżeń wybierać właściwe osoby do realizacji konkretnych obowiązków. Kierownik projektu ustala również hierarchię zadań, dzieląc je na istotne i mniej pilne.

Postawa project managera decyduje o atmosferze w zespole. Jeśli koordynator podsyca rywalizację, zamiast zapobiegać konfliktom i szukać konstruktywnych rozwiązań, relacje pomiędzy współpracownikami nie są dobre. Negatywne emocje wywierają niekorzystny wpływ na efektywność. Słabe wyniki i trudności w dotrzymywaniu terminów -to czynnik dodatkowo zwiększający poziom stresu.

Project manager ocenia również stopień realizacji celów, mierzy postępy i zarządza ryzykiem. Czuwa nad budżetem, a także planuje zasoby niezbędne do wykonania zadań wynikających z harmonogramu.

10 sposobów na dobre relacje ze współpracownikami

Porównaj zarobki z innymi na Twoim stanowisku

Wypełnij ankietę, a w ciągu 5 minut otrzymasz od nas darmowy indywidualny raport o Twoich zarobkach. Tylko Ty masz dostęp do swojego raportu.

Porównaj teraz zarobki na Twoim stanowisku

Zaktualizuj informacje w swojej ankiecie i zobacz czy nadal zarabiasz odpowiednio.

Dawno wypełniona ankieta?
Porównaj teraz zarobki na swoim stanowisku

W ciągu roku wiele mogło się zmienić. Zaktualizuj informacje w ankiecie i porównaj swoje zarobki z innymi.

Narzędzia

Artykuły o podobnej tematyce

  • 15.11.2020
    Przegląd zarobków polskich kierowców

    Zawód kierowcy niejedno ma imię. Teoretycznie na tym samym stanowisku można prowadzić bardzo różne pojazdy i mieć zupełnie inny tryb pracy. Właśnie z tego powodu mogą wynikać różnice w wynagrodzeniu kierowców. W 2020 r. płace wynoszą przeciętnie 4400-8700 zł brutto. Zobacz, jakie pojazdy możesz prowadzić, i sprawdź, jakie cechy charakteru są ważne w tym zawodzie.

  • 29.08.2018
    Ile zarabia elektromechanik samochodowy?

    4300 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie elektromechanika samochodowego. Pracownicy otrzymywali również benefity, na przykład: ubezpieczenie na życie i świadczenia socjalne.

  • 08.07.2018
    Front-end developer – zarobki i perspektywy

    4500 zł brutto – tyle przeciętnie w 2017 r. zarabiał początkujący front-end developer. Po kilku latach pracy pensja wzrastała do 7800 zł brutto. Doświadczony front-end developer zarabiał przeciętnie 10 500 zł brutto. Znaczna część pracowników mogła liczyć również na benefity, np. dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz dofinansowanie zajęć sportowych.

15.11.2020

29.08.2018

08.07.2018

Najnowsze w kategorii: Raporty i trendy płacowe

  • 16.11.2020
    Jak zarabiać na platformie YouTube? Dodatkowa praca w sieci jest możliwa!

    Oglądasz na YouTubie filmy różnych twórców i czujesz, że Ty również odnalazłbyś się w takiej roli? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił! Pamiętaj tylko, że to niełatwa branża i nie każdemu udaje się zdobyć popularność, więc nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Potraktuj nagrywanie filmów jako hobby, które być może przyniesie Ci dodatkowe pieniądze. Aby tak się stało, przeczytaj, jak zarabiać na YT.

  • 06.11.2020
    Ceny mieszkań 2020 – ile średnich pensji potrzeba, aby kupić własne lokum?

    Z raportu przygotowanego w sierpniu 2020 r. przez Expander i Rentier.io wynika, że przeciętna cena mieszkań w 16 badanych polskich miastach niemal nie zmieniła się w porównaniu z marcem tego samego roku. To oznacza, że rynek nieruchomości jest dość stabilny. Sprawdź, jak kształtuje się sytuacja w poszczególnych częściach kraju, a także ile średnich pensji potrzeba, aby kupić własne mieszkanie.

  • 31.10.2020
    Najniższa krajowa – czym jest i jak ją wyliczyć?

    Zatrudnienie na umowę o pracę oznacza dla pracownika wiele przywilejów. Jednym z nich jest płaca minimalna, zwana też potocznie najniższą krajową lub minimalną krajową. To najbardziej podstawowe zabezpieczenie bytu pracownika. Warto określić jej wysokość, by wiedzieć, czy pracodawca nie dopuszcza się naruszania praw pracowniczych.

16.11.2020

06.11.2020

31.10.2020