Eurostat: Bezrobocie w UE w lutym 2019 r. - zarobki.pracuj.pl
  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV
Autor wpisu Pracuj.pl

3,5% – tyle w lutym 2019 r. wyniosła stopa bezrobocia w Polsce. Wskaźnik był o 0,1% niższy niż miesiąc wcześniej. Polska znalazła się wśród sześciu krajów o najniższym bezrobociu.

W lutym 2019 r. stopa bezrobocia na terenie całej Unii Europejskiej wynosiła 6,5%, a w strefie euro – 7,8%. Polska osiągnęła wynik 3,5 %. 590 tys. osób w naszym kraju nie posiadało zatrudnienia. Wskaźnik 3,5% występował także na Węgrzech i Malcie. Najniższe bezrobocie odnotowano w krajach, takich jak: Czechy (1,9%), Niemcy (3,1%) i Holandia (3,4%). Problem braku zatrudnienia osiągnął największe rozmiary w Grecji (18% – wynik z grudnia 2018 r.) i w Hiszpanii (13,9%).

Jakie jest bezrobocie w Europie?

Jak czytamy w leksykonie budżetowym zamieszczonym na stronie sejm.gov.pl, Eurostat – ustalając poziom bezrobocia w krajach UE – bazuje na metodologii BAEL. Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności jest prowadzone co kwartał przez Główny Urząd Statystyczny. Różnice wysokości stóp bezrobocia publikowanych przez GUS i Eurostat wynikają z rozbieżności metodologicznych.

Źródło:

https://www.gov.pl/web/rodzina/eurostat-bezrobocie-w-polsce-w-lutym-wynioslo-35

 

Porównaj zarobki z innymi na Twoim stanowisku

Wypełnij ankietę, a w ciągu 5 minut otrzymasz od nas darmowy indywidualny raport o Twoich zarobkach. Tylko Ty masz dostęp do swojego raportu.

Porównaj teraz zarobki na Twoim stanowisku

Zaktualizuj informacje w swojej ankiecie i zobacz czy nadal zarabiasz odpowiednio.

Dawno wypełniona ankieta?
Porównaj teraz zarobki na swoim stanowisku

W ciągu roku wiele mogło się zmienić. Zaktualizuj informacje w ankiecie i porównaj swoje zarobki z innymi.

Narzędzia

  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV

Artykuły o podobnej tematyce

Najnowsze w kategorii: Raporty i trendy płacowe

19.04.2019
Nowa lista zawodów deficytowych przygotowana przez MEN

Automatyk, elektromechanik, elektronik – to przykładowe profesje, które według prognozy Ministerstwa Edukacji Narodowej będą w przyszłości odgrywać istotną rolę na rynku pracy. Resort przewiduje, że za kilka lat wzrośnie zapotrzebowanie na przedstawicieli tych zawodów.

16.04.2019
Zarobki netto w Polsce poniżej średniej europejskiej

W 2018 r. przeciętne wynagrodzenie netto uzyskiwane przez Polaka stanowiło 71% pensji brutto – w przypadku singla i 77% dochodów brutto – w przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny. Takie dane płyną z raportu PwC „Praca w UE – podatki i składki”.