GUS: W październiku 2018 r. najniższy poziom bezrobocia w Wielkopolsce - zarobki.pracuj.pl
  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV
Autor wpisu Pracuj.pl

Wielkopolska, Śląsk i Małopolska – to województwa, w których problem bezrobocia osiąga najmniejsze rozmiary. Poniżej uśrednionego wskaźnika dla całego kraju znajdują się także: Pomorze, Dolny Śląsk i województwo lubuskie.

5,7% - tyle pod koniec października 2018 r. wynosiła stopa bezrobocia w Polsce. Najniższy wskaźnik (3,1%) odnotowano w Wielkopolsce, gdzie w urzędach pracy było zarejestrowanych 50,1 tys. osób. Niewielka liczba osób bez zatrudnienia charakteryzowała także Śląsk (79,4 tys. osób) i Małopolskę (69,4 tys. osób). Największe problemy ze znalezieniem zatrudnienia występowały na Warmii i Mazurach (50,7 tys. osób) oraz w województwach: kujawsko-pomorskim (69,5 tys. osób) i świętokrzyskim (41,9 tys. osób).   

Najwyższy spadek bezrobocia - na Podkarpaciu

Dane GUS dotyczące bezrobocia obejmują wyłącznie osoby, które nie mają legalnego zatrudnienia i są zarejestrowane w urzędach pracy. W tej grupie mogą znajdować się pracownicy tzw. szarej strefy. Szacuje się, że w 2017 r. ta grupa stanowiła 5,4% wszystkich pracowników.

GUS: 880 tys. osób w szarej strefie

Źródło:

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/bezrobotni-zarejestrowani-i-stopa-bezrobocia-stan-w-koncu-pazdziernika-2018-r-,2,75.html

Porównaj zarobki z innymi na Twoim stanowisku

Wypełnij ankietę, a w ciągu 5 minut otrzymasz od nas darmowy indywidualny raport o Twoich zarobkach. Tylko Ty masz dostęp do swojego raportu.

Porównaj teraz zarobki na Twoim stanowisku

Zaktualizuj informacje w swojej ankiecie i zobacz czy nadal zarabiasz odpowiednio.

Dawno wypełniona ankieta?
Porównaj teraz zarobki na swoim stanowisku

W ciągu roku wiele mogło się zmienić. Zaktualizuj informacje w ankiecie i porównaj swoje zarobki z innymi.

Narzędzia

  • Indywidualny raport zarobki
  • Kalkulator netto-brutto
  • Przeciętne zarobki na stanowisku
  • Kreator CV

Artykuły o podobnej tematyce

22.04.2019
GUS: Rynek pracy w pierwszym kwartale 2019 r.

Współczynnik aktywności zawodowej na poziomie 55,9% i stopa bezrobocia rejestrowanego w wysokości 5,9% - to obraz polskiego rynku pracy, jaki wyłania się z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Dane odnoszą się do okresu styczeń-marzec 2019 r.

Najnowsze w kategorii: Raporty i trendy płacowe