Ile zarabia dyrektor oddziału bankowego?

W 2017 r. osoby zatrudnione na stanowisku dyrektora oddziału bankowego mogły liczyć na przeciętne wynagrodzenie w wysokości 11 000 zł brutto. Pracownicy otrzymywali również comiesięczne premie oraz benefity, np. prywatną opiekę medyczną i służbowy telefon do celów prywatnych.  

Kwalifikacje bankiera

Aby podjąć pracę w banku, niezbędna jest nie tylko wiedza fachowa zdobyta w trakcie studiów i kursów. Ważne, żeby absolwent finansów i rachunkowości bądź ekonomii (lub innego kierunku) posiadał odpowiednie cechy i predyspozycje. Kompetencje miękkie -istotne w przypadku bankiera - to np. uczciwość i dokładność oraz umiejętność logicznego myślenia. Liczą się również kompetencje społeczne, takie jak np. cierpliwość, komunikatywność i znajomość technik negocjacyjnych. Niezbędne jest spełnianie standardów obsługi klienta oraz zdobywanie i aktualizowanie wiedzy na temat oferty konkretnego banku.    

8 cech bankiera

Rekrutacja w banku – 8 pytań na rozmowie kwalifikacyjnej

Osoby zajmujące wysokie stanowiska kierownicze muszą sprostać dodatkowym wymaganiom. Duże znaczenie ma np. doświadczenie nie tylko w bankowości, ale na kierowniczym stanowisku. Innym warunkiem - niezbędnym do objęcia funkcji dyrektora oddziału - może być ukończenie studiów podyplomowych z zarządzania. Pracodawcy wymagają także biegłej znajomości języków obcych. To szczególnie ważne w zagranicznych firmach.

Języki obce w pracy

 

Od kandydata na dyrektora oddziału banku oczekuje się również charyzmy i wysoko rozwiniętych zdolności przywódczych. Dyrektor to lider, który motywuje wszystkich pracowników oddziału do utrzymywania odpowiednich standardów oraz realizowania celów sprzedażowych. Osoba pełniąca tę funkcję czasami zajmuje się również rekrutacją oraz prowadzeniem szkoleń dla pracowników. To wymaga komunikatywności. Duże znaczenie mają też: samodzielność oraz orientacja na cel.

Dyrektor oddziału obsługuje kluczowych klientów i dba o ich zadowolenie z oferowanych działań. Niezbędna jest więc perfekcyjna znajomość oferty banku i umiejętność zaproponowania rozwiązań dopasowanych do oczekiwań konkretnej osoby czy firmy.      

Dyrektor oddziału banku – zarobki

11 000 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiła mediana płac dyrektora oddziału bankowego. 49% zatrudnionych mogło liczyć na regularne, comiesięczne premie. Najczęściej przyznawane przez pracodawców benefity to: dostęp do prywatnej opieki medycznej (69%), służbowy telefon do celów prywatnych (55%), dofinansowanie zajęć sportowych (55%) oraz świadczenia socjalne (37%). Dane pochodzą z serwisu zarobki.pracuj.pl: https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska.