Ile zarabia dyrektor oddziału bankowego?

Osiąganie kolejnych szczebli w hierarchii firmowej wymaga zaangażowania, wysokich wyników i kwalifikacji zawodowych. Dyrektor oddziału bankowego to funkcja, którą można objąć, jeśli posiada się nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale też kompetencje i cechy, takie jak: doskonała organizacja, odporność na stres, komunikatywność, asertywność i zdecydowanie. 11 000 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiła przeciętna miesięczna pensja osoby odpowiedzialnej za funkcjonowanie oddziału banku.    

Ścieżka kariery w bankowości

Jesteś absolwentem finansów i rachunkowości, chętnie poszerzasz wiedzę, nie boisz się pracy z klientem, a umiejętność analitycznego myślenia jest Twoją mocną stroną? Jeśli tak, możesz podjąć pracę bankiera. To ścieżka kariery, dzięki której nie będziesz narzekać na brak wyzwań i możliwości rozwoju.

8 cech bankiera

Młodszy doradca, samodzielny doradca, starszy doradca – to pierwsze etapy na ścieżce kariery bankiera. Kolejne szczeble w hierarchii to kierownik i dyrektor oddziału. Objęcie funkcji prezesa zarządu wymaga doświadczenia w zarządzie, niekoniecznie banku, ale np. innej firmy. Należy spełnić także wymogi ustawowe. W zarządzie może zasiadać osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych, nie jest członkiem rady nadzorczej oraz spełnia wymóg niekaralności (czyli nie popełniła przestępstw, takich jak: ujawnienie chronionych danych, kradzież, oszustwo kapitałowe czy fałszerstwo). Tak wynika z kodeksu spółek handlowych.  

Ile zarobisz jako doradca klienta, kierownik i dyrektor?

W 2017 r. statystycznie co druga osoba na stanowisku dyrektora oddziału bankowego zarabiała powyżej 11 000 zł brutto. Benefity stanowiły częsty dodatek do pensji. Pracownicy mogli liczyć m.in. na dostęp do prywatnej opieki medycznej (69%), służbowy telefon do celów prywatnych (55%), dofinansowanie zajęć sportowych (55%) i świadczenia socjalne (37%). 8500 zł brutto – takie przeciętne miesięczne wynagrodzenie uzyskiwali kierownicy oddziałów bankowych. Tutaj także benefity nie stanowiły rzadkości. Pracownicy mieli zagwarantowane m.in.: dostęp do prywatnej opieki medycznej (69%), dofinansowanie zajęć sportowych (51%), służbowy telefon do celów prywatnych (39%) i świadczenia socjalne (35%). Doradcy bankowości detalicznej zarabiali przeciętnie 4300 zł brutto. Benefity, które otrzymywali najczęściej, to: dostęp do prywatnej opieki medycznej (66%), świadczenia socjalne (37%), dofinansowanie zajęć sportowych (35%) oraz ubezpieczenie na życie (23%). Tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl. Znacznie wyższe zarobki uzyskiwali doradcy bankowości korporacyjnej - co drugi otrzymywał wynagrodzenie przekraczające 8100 zł brutto.

Wysokość płac została wyrażona w kwocie brutto. Aby sprawdzić, ile pracownicy zarabiali „na rękę”, skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń Pracuj.pl: https://zarobki.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen.

Wynagrodzenia prezesów banków, dyrektorów i kierowników są atrakcyjne. Aby objąć odpowiedzialne funkcje w bankowości, trzeba jednak posiadać wiedzę, doświadczenie i określone predyspozycje.