Ile zarabia konsultant SAP?

W 2017 r. mediana płac konsultanta SAP wynosiła 8000 zł brutto. Osoby zatrudnione na tym stanowisku mogły również korzystać z benefitów, takich jak: dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz dofinansowanie zajęć sportowych.

Praca w IT - perspektywy

Rynek pracy potrzebuje programistów oraz innych specjalistów z branży IT. Pracodawcy poszukują m.in. architektów IT, administratorów, inżynierów systemowych oraz konsultantów SAP.

https://www.pracuj.pl/pracuj-w-it/

Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku, mogą liczyć na ciekawe oferty zatrudnienia i atrakcyjne zarobki. Ważne jednak, by wykazywać się odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem. Można zdobywać je np. w trakcie studiów, szkoleń, a także praktyk i stażu. Pracodawcy oczekują od kandydatów również kompetencji miękkich, takich jak otwartość na wiedzę, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Umiejętności interpersonalne – jak je opisać?

W branży IT możliwa jest praca zdalna. Takie rozwiązanie sprawdza się na różnych stanowiskach i okazuje się korzystne, m.in. ze względu na oszczędność czasu przeznaczonego na dojazd do biura czy możliwość samodzielnego decydowania o godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy.  

Home office – dlaczego warto pracować w domu?

Obowiązki konsultanta SAP

SAP to system informatyczny umożliwiający efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Może być stosowany w niewielkich, średnich i małych biznesach. Jego użytkownicy mają dostęp do danych dotyczących wszystkich obszarów działalności firmy. Moduły dostępne w ramach systemu to m.in.: księgowość, sprzedaż, produkcja, serwis oraz partnerzy handlowi (dostawcy, odbiorcy i potencjalni klienci).

Konsultant SAP zajmuje się wdrażaniem, ulepszaniem i naprawianiem systemu SAP. Dzięki jego wysiłkom firma może funkcjonować sprawniej. W tym zawodzie liczy się nie tylko wiedza fachowa. Ważne są także kompetencje miękkie, takie jak umiejętność logicznego myślenia, opanowanie czy komunikatywność.  

5 sposobów na rozwijanie komunikatywności

Konsultant SAP - zarobki

8000 zł brutto – na takie przeciętne miesięczne wynagrodzenie mogli liczyć konsultanci SAP w 2017 r. 13% z nich otrzymywało comiesięczne premie. Z objęciem tego stanowiska wiązały się również benefity, np.: prywatna opieka medyczna (67%), dofinansowanie zajęć sportowych (54%), dofinansowanie nauki języków obcych (43%) oraz służbowy telefon do celów prywatnych (41%).

5 benefitów, które chciałbyś dostać w pracy

Poziom wynagrodzeń zależy m.in. od stażu pracy. Lokalizacja i wielkość firmy to czynniki, które też mają znaczenie. Liczy się także podstawa zatrudnienia. W 2017 r. 72% konsultantów SAP wykonywało obowiązki na podstawie umowy o pracę. Ich przeciętna pensja netto wynosiła 5600 zł.

Branża IT – jaką zawrzeć umowę, żeby więcej zarobić