Ile zarabia magazynier?

Przeciętna miesięczna pensja magazyniera w 2017 r. wynosiła 3200 zł brutto. Pracownicy otrzymywali również benefity. Do najczęściej przyznawanych należało: dofinansowanie zajęć sportowych oraz dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Wymagania na stanowisku magazyniera

Kwalifikacje, jakie powinien posiadać magazynier, to wykształcenie średnie lub co najmniej zawodowe. Pracodawcy często wymagają również uprawnień na prowadzenie wózka widłowego. Duże znaczenie ma także umiejętność obsługi komputera oraz znajomość pakietu MS Office. Osoby zatrudnione w magazynach często korzystają ze specjalistycznego oprogramowania służącego m.in. do składania zamówień, sporządzania faktur, przygotowywania raportów itd.  

W pracy magazyniera znaczenie mają również kompetencje miękkie oraz cechy osobowości, takie jak rzetelność, punktualność, odpowiedzialność, dyspozycyjność i umiejętność współpracy. Liczy się też komunikatywność, ponieważ pracownik magazynu czasami jest jednocześnie sprzedawcą, który kontaktuje się z klientami. Wymóg, który często pojawia się w ofertach pracy, to posiadanie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. Ważny jest również ogólny stan zdrowia. Ciężka praca, duża odpowiedzialność i stres – te czynniki sprawiają, że osoby, które nie posiadają pełnej sprawności, nie podołają obowiązkom.        

Ile zarabia inżynier produkcji?

Czym zajmuje się magazynier?

Zadania, jakie wykonuje pracownik magazynu, są liczne i różnorodne. Taka osoba odpowiada m.in. za przyjmowanie towaru. Pracuje również przy załadunku i rozładunku dostaw, dlatego w tym przypadku ważna jest kondycja fizyczna. Do jej zadań należy także kompletowanie zamówień i przygotowywanie ich do wysyłki. Musi również wystawiać faktury, wykonywać inwentaryzacje oraz uzupełniać towar zgodnie z sugestiami przełożonych.

Wykonywaniu zawodu magazyniera towarzyszy pewne niebezpieczeństwo. Taka osoba może zostać np. przygnieciona towarem, który nie został odpowiednio zabezpieczony. Istnieje również ryzyko upadku z drabiny. Zdarza się, że w magazynach przechowywane są substancje, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla zdrowia, tzn. toksyczne, łatwopalne lub wybuchowe. Osoba, która prowadzi wózek widłowy może doświadczać także problemów ze słuchem, ponieważ pojazd pracuje dość głośno.   

Operator koparki – zarobki i wymagania

Zarobki i benefity

Wysokość wynagrodzenia zależy m.in. od doświadczenia, wielkości miasta i przedsiębiorstwa. Mediana płac magazyniera to 3200 zł brutto. Oznacza to, że połowa pracowników zarabiała poniżej, a połowa – powyżej tej kwoty. Magazynierzy otrzymywali także benefity, takie jak: ubezpieczenie na życie, dofinansowanie zajęć sportowych, dostęp do prywatnej opieki medycznej, służbowy telefon do celów prywatnych oraz bony towarowe. Ponad 95% pracowników magazynu wykonywało swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę.