Ile zarabia tester oprogramowania?

5800 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie testera. Aby wykonywać ten zawód, trzeba posiadać nie tylko wiedzę fachową. Liczą się także kompetencje miękkie, takie jak dokładność, zaangażowanie i kreatywność.  

Umiejętności i cechy testera

Od testerów oprogramowania oczekuje się m.in. wyższego wykształcenia (niekoniecznie informatycznego, choć zdarza się, że pracodawcy stawiają takie wymagania). Ważne są przede wszystkim umiejętności i doświadczenie – nie tylko w testowaniu, ale również we wdrażaniu systemów ERP. W branży IT niezbędne są także kompetencje miękkie, takie jak chęć rozwoju i poszerzania wiedzy, umiejętność analitycznego myślenia, spostrzegawczość i dokładność. Testerzy, programiści oraz inni pracownicy IT powinni także odznaczać się umiejętnością współpracy. Ogromne znaczenie, szczególnie w pracy projektowej, ma także komunikatywność.

Umiejętność pracy w zespole – jak o nią dbać?

5 sposobów na rozwijanie komunikatywności

Od testerów oczekuje się kreatywności, samodzielności w rozwiązywaniu problemów i asertywności. Dzięki tym cechom można np. rzeczowo informować programistów o błędach, jakie popełnili, nie obawiając się ich reakcji. W nieprzyjemnych, stresujących sytuacjach niezbędne są również umiejętności mediacyjne. Ich rozwijanie jest tak samo ważne, jak aktualizowanie i zgłębianie wiedzy fachowej.     

Asertywność w życiu zawodowym – dlaczego jest ważna?

 

Tester powinien mieć cechy, które liczą się również w programowaniu. Chodzi m.in. o cierpliwość oraz pokorę.     

7 cech, które powinien posiadać programista

Tester – zarobki

W 2017 r. mediana płac na stanowisku testera oprogramowania wynosiła 5800 zł brutto.  Testerzy otrzymywali również benefity, takie jak: dostęp do prywatnej opieki medycznej (63%), dofinansowanie zajęć sportowych (54%), ubezpieczenie na życie (35%) oraz dofinansowanie szkoleń/kursów (34%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie testera automatycznego wynosiło 8500 zł brutto w 2017 r. Z zajmowaniem tego stanowiska wiązały się również korzyści pozapłacowe, np.: dostęp do prywatnej opieki medycznej (61%), dofinansowanie zajęć sportowych (47%), ubezpieczenie na życie (31%) i dofinansowanie szkoleń/kursów (29%).      

Test managerowie zarabiali przeciętnie 13 000 zł brutto. Mogli liczyć również na benefity, tzn.: dostęp do prywatnej opieki medycznej (84%), dofinansowanie zajęć sportowych (62%), świadczenia socjalne (32%) i dofinansowanie szkoleń/kursów (30%). Tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl.   

https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska