Jak dorobić w domu? - zarobki.pracuj.pl
 • Indywidualny raport zarobki
 • Kalkulator netto-brutto
 • Przeciętne zarobki na stanowisku
 • Kreator CV
Autor wpisu Pracuj.pl

Po ośmiu godzinach pracy zostaje Ci wolny czas, który chciałbyś spożytkować na zarobienie dodatkowych pieniędzy? Nie musisz nawet nigdzie wychodzić. Okazuje się, że dzisiejsze możliwości dorabiania w domu są bardzo duże. Co więcej, masz szansę w ten sposób rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Sprawdź propozycje 5 najciekawszych zajęć, które są odpowiedzią na pytanie: jak dorobić w domu?

Z artykułu dowiesz się:

• jak dorobić sobie w domu łatwo i z małym zaangażowaniem,
• jak zarabiać po godzinach w swoim podstawowym zawodzie,
• jak zarabiać na własnej marce w internecie,
• jak sobie dorobić w domu za pośrednictwem giełdy,
• jak dorobić do pensji w domu za pomocą sklepu internetowego.

Zastanawiasz się, jak można dorabiać w domu? Jest na to wiele sposobów – a każdy z nich ma sporo zalet. Przede wszystkim praca dorywcza przez internet daje ogromną swobodę wyboru godzin pracy. Dodatkowo masz szansę bardzo łatwo zdobyć nowe umiejętności, a co najważniejsze: zarobić dodatkowe pieniądze.

1.     Jak dorobić po pracy w domu – wypełnianie ankiet

To jeden z najłatwiejszych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu i świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce sam decydować, ile czasu poświęci na pracę danego dnia. Wystarczy, że zalogujesz się na przeznaczonych do tego typu pracy stronach, np. moneyo.pl czy swiatopinii.pl. Jeśli chcesz, wypełnisz tu kilka lub nawet kilkanaście ankiet dziennie i spędzisz na tym kilka godzin. Ale równie dobrze możesz od czasu do czasu zrobić sobie luźniejszy wieczór i poprzestać np. na jednym, piętnastominutowym formularzu.

Za wypełnianie ankiet możesz dołożyć do budżetu od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Nie jest to ogromna suma, ale też Twoje skupienie na pracy nie musi być bardzo duże – z łatwością połączysz to zadanie np. z zerkaniem na bawiące się dziecko. Najważniejsze, aby jakość wykonanego przez Ciebie zadania pozostawała wysoka.

| Home office – dlaczego warto pracować w domu?

2.     Jak można dorobić w domu – freelancing

Freelancing spodoba się osobom, które pracują np. jako graficy, copywriterzy, fotografowie, tłumacze czy dziennikarze – czyli tym, którzy są w stanie wykonać swoją pracę od początku do końca samodzielnie i przekazać gotowy produkt klientowi. Jeśli na co dzień pracujesz w tego typu zawodzie, zastanów się nad założeniem własnej działalności i wzięciem dodatkowych zleceń po godzinach.

Praca jako freelancer daje Ci wolność i pieniądze – często całkiem duże, jeśli umiesz zdobyć i zatrzymać klientów. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz dorabiać do pracy etatowej, musisz wziąć pod uwagę ewentualne ograniczenia związane z zakazem konkurencji w umowie o pracę.

3.     Jak dorobić w domu przez internet – własny blog, kanał na YouTube, influencer marketing

Blogowanie, czyli pisanie w sieci, lub vlogowanie, czyli tworzenie filmów na YouTube, to zajęcia długofalowe, angażujące i wymagające. Nieco mniej czasu zajmuje tworzenie contentu reklamowego na Instagram – ale tutaj z kolei przy niewielkich zasięgach w grę wchodzą mniejsze zarobki.

Jeśli jednak masz dobry pomysł na zaistnienie w sieci oraz sposób na jego realizację, z pewnością prowadzenie własnej marki w internecie da Ci wiele satysfakcji. Na zyski będziesz musiał trochę poczekać i przede wszystkim samodzielnie się o nie postarać – poprzez reklamowanie się w sieci lub współpracę z siecią partnerską. To żmudny proces, który jednak niejednej osobie dał już popularność i naprawdę duże pieniądze.

4.     Jak zarabiać w domu przez internet – inwestowanie na giełdzie lub rynku walutowym

Inwestowanie na giełdzie lub np. rynku forex to dobry pomysł na ulokowanie zarobionych pieniędzy. Z czasem, jeśli uda Ci się pomnożyć zyski, inwestycje mogą osiągnąć naprawdę dużą skalę, a zarobki równać się z pensją na etacie.

Pamiętaj jednak, że ten rodzaj dorabiania w domu wiąże się z ryzykiem straty. Doświadczeni inwestorzy potrafią je zredukować, ale mimo na początku lepiej nie traktować giełdy jako głównego źródła dochodu. Jeśli czujesz, że masz nerwy ze stali, solidną wiedzę finansową i gospodarczą oraz chęć do nauki – zacznij inwestować po pracy, traktując to zajęcie jako dodatkowy zarobek.

| Inwestowanie na giełdzie – czy to dobry sposób na pomnożenie zarobionych pieniędzy?

5.     Sposoby na dorobienie w domu – własny sklep internetowy

Jeśli masz kreatywny pomysł na produkt lub linię produktów, których brakuje na rynku, pomyśl o założeniu sklepu internetowego. Możliwości jest wiele: sklep na własnej domenie, korzystanie z platformy shoppingowej, sprzedaż na Facebooku lub na Allegro. Niektóre z nich wymagają od Ciebie minimum zaangażowania jeśli chodzi o kwestie techniczne i wkład finansowy.

Ważne, aby dobrze przemyśleć, w jaki sposób będziesz składować i wysyłać zamówione produkty – własne lub cudze z dodatkową marżą. Jeśli nie masz do dyspozycji magazynu, wypróbuj model dropshipping’u, czyli sprzedawania towaru bez magazynowania go u siebie.

| Oferty pracy zdalnej – w jakiej branży szukać? Najczęstsze zawody wykonywane w ramach home office

 

Wszystkie powyższe propozycje dorabiania w domu do pensji niosą ze sobą perspektywę zysków. Jak dużą – to zależy od Twojej wiedzy, zaangażowania, a w niektórych przypadkach także od odrobiny szczęścia. Żadna jednak nie wymaga dużego wkładu finansowego. Rozejrzyj się wokół siebie, przemyśl, w czym jesteś dobry, i zacznij zarabiać dodatkowo z własnej kanapy!

Aby ustalić wysokość pensji netto, możesz skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń Pracuj.pl.

Porównaj zarobki z innymi na Twoim stanowisku

Wypełnij ankietę, a w ciągu 5 minut otrzymasz od nas darmowy indywidualny raport o Twoich zarobkach. Tylko Ty masz dostęp do swojego raportu.

Porównaj teraz zarobki na Twoim stanowisku

Zaktualizuj informacje w swojej ankiecie i zobacz czy nadal zarabiasz odpowiednio.

Dawno wypełniona ankieta?
Porównaj teraz zarobki na swoim stanowisku

W ciągu roku wiele mogło się zmienić. Zaktualizuj informacje w ankiecie i porównaj swoje zarobki z innymi.

Narzędzia

 • Indywidualny raport zarobki
 • Kalkulator netto-brutto
 • Przeciętne zarobki na stanowisku
 • Kreator CV

Najnowsze w kategorii: Raporty i trendy płacowe

 • 16.06.2021
  7 dobrze płatnych zawodów bez studiów

  Choć ukończenie studiów to warunek niezbędny do wykonywania zawodu lekarza, farmaceuty czy radcy prawnego, istnieje wiele profesji, którymi można się zajmować bez wyższego wykształcenia. Jakie zawody bez studiów są dobrze opłacane? Uzyskiwanie zarobków wyższych niż np. 5000 zł brutto jest możliwe, jeśli pracujesz jako mistrz produkcji, majster budowy czy zarządca nieruchomości. Sprawdź, czy dobrze płatna praca bez studiów może być Twoją przyszłą profesją.

16.06.2021
7 dobrze płatnych zawodów bez studiów

Choć ukończenie studiów to warunek niezbędny do wykonywania zawodu lekarza, farmaceuty czy radcy prawnego, istnieje wiele profesji, którymi można się zajmować bez wyższego wykształcenia. Jakie zawody bez studiów są dobrze opłacane? Uzyskiwanie zarobków wyższych niż np. 5000 zł brutto jest możliwe, jeśli pracujesz jako mistrz produkcji, majster budowy czy zarządca nieruchomości. Sprawdź, czy dobrze płatna praca bez studiów może być Twoją przyszłą profesją.