Jakie studia zapewniają atrakcyjne perspektywy zawodowe?

Najbardziej atrakcyjne zarobki otrzymują absolwenci informatyki. Na wysokość pensji wpływa jednak nie tylko kierunek studiów, ale również uczelnia, a nawet wydział, który się ukończyło.  

Źródłem wiedzy na temat zawodowych losów studentów polskich szkół wyższych jest specjalny system monitoringu – ELA. System wykorzystuje m.in. dane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

12,5 tys. zł brutto – tyle wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie absolwenta informatyki na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Ukończenie studiów w ramach Wydziału Elektrycznego gwarantuje zarobki w wysokości 10,8 tys. zł brutto. Na wysokość pensji wpływa również staż pracy. Tak wynika z danych zgromadzonych w ramach ogólnopolskiego systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych.

Jak podaje serwis zarobki.pracuj.pl, atrakcyjne perspektywy finansowe czekają nie tylko na świeżo upieczonych absolwentów informatyki (5700 zł brutto w pierwszych trzech latach pracy), ale również elektroniki i telekomunikacji (4900 zł brutto), automatyki i robotyki (4700 zł brutto) oraz lotnictwa i kosmonautyki (4700 zł brutto).      

Dobra pensja na start - po jakich kierunkach studiów można zarobić najlepiej?

Źródło:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1127534,gdzie-i-co-studiowac-by-duzo-zarabiac-i-nie-martwic-sie-o-prace.html