Junior account executive - co robi i ile zarabia?

4200 zł brutto – tyle w 2017 r. wynosiły przeciętne miesięczne zarobki na stanowisku: junior account executive. Do zadań osoby, która rozpoczyna karierę w branży reklamowej, należy m.in. budowanie relacji z klientami i definiowanie ich oczekiwań. 

Co robi junior account executive?

Junior account jest opiekunem klienta. Taka osoba zajmuje się np. odpowiadaniem na pytania i udzielaniem klientowi wsparcia w wyborze produktów i usług najlepiej dopasowanych do potrzeb. Uczestniczy w ustalaniu budżetu kampanii reklamowej i monitoruje wyniki. Jeśli to konieczne, wprowadza zmiany mające na celu zwiększenie efektywności podejmowanych działań. Inne zadania, jakie wykonuje junior account executive, to np. raportowanie przebiegu kampanii, obserwowanie i analizowanie działań konkurencji, a także pozyskiwanie nowych klientów.

7 zasad, jak napisać list motywacyjny na stanowisko przedstawiciela handlowego

Kwalifikacje niezbędne na stanowisku

Praca opiekuna klienta często wykonywana jest w środowisku międzynarodowym, dlatego jednym z kluczowych wymogów stawianych przez pracodawców jest biegła znajomość języka lub języków obcych.

Języki obce w pracy

W tym zawodzie liczy się również wykształcenie. W większości ofert pojawia się wymóg ukończenia studiów. Preferowane kierunki to: marketing i zarządzanie, ekonomia oraz socjologia. Kluczowe znaczenie ma jednak doświadczenie. Pracodawcy oczekują również biegłości w obsłudze pakietu MS Office, niezbędnej przy tworzeniu raportów, prezentacji itp.

Duże znaczenie mają także kompetencje miękkie. Doradca klienta powinien być osobą ambitną, dynamiczną i komunikatywną.

5 sposobów na rozwijanie komunikatywności

Warto rozwijać umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolności organizacyjne.

5 rzeczy ważnych rano i wieczorem, czyli jak lepiej zarządzać sobą

Junior account executive – zarobki

W 2017 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie na stanowisku: junior account executive wynosiło 4200 zł brutto. Przyznawane były też benefity, np. dofinansowanie zajęć sportowych (53%), prywatna opieka medyczna (48%), ubezpieczenie na życie (28%) i służbowy telefon do celów prywatnych (28%). Jak wynika z raportu Pracuj.pl, taka forma gratyfikacji jest atrakcyjna szczególnie dla młodych pracowników.

Benefity - czyli co motywuje pracowników?

Mediana zarobków osób z kilkuletnim stażem wynosiła 5200 zł brutto (połowa pracowników zarabiała poniżej, a połowa – powyżej tej kwoty). Do popularnych pozafinansowych form gratyfikacji należały: prywatna opieka medyczna (41%), dofinansowanie zajęć sportowych (35%), służbowy telefon do celów prywatnych (28%) i dofinansowanie nauki języków obcych (12%).

Osoby, które pracują od kilku lat na stanowisku: account executive i biegle posługują się językiem obcy, uzyskiwały przeciętne wynagrodzenie: 6400 zł brutto.