Kalkulator wynagrodzeń Pracuj.pl

W ofertach pracy często pojawia się wartość wynagrodzenia brutto. Aby precyzyjnie określić, jaką kwotę oferuje potencjalny pracodawca, możesz skorzystać z prostego narzędzia. Poznaj kalkulator wynagrodzeń Pracuj.pl i przelicz wartość brutto na netto!

Obliczanie wynagrodzenia – Pracuj.pl

Wyliczanie pensji brutto/netto to skomplikowane zadanie. Trudno nadążyć za zmianami w prawie pracy i pojawianiem się nowych ustaw regulujących wysokość składek i stawek. Serwis Pracuj.pl oferuje nam praktyczne narzędzie – kalkulator wynagrodzeń. Można skorzystać z niego tutaj: https://zarobki.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen/.

Kalkulator oblicza wysokość wynagrodzenia dla różnego rodzaju umów: o pracę, o dzieło i zlecenie. Dzięki temu możemy określić, jaką kwotę otrzymamy za swoją pracę, niezależnie od formy zatrudnienia. Warto skorzystać z tego narzędzia także wtedy, gdy zastanawiamy się, jaka umowa będzie dla nas najkorzystniejsza.

Po wprowadzeniu niezbędnych danych otrzymujemy wynik obliczeń. Narzędzie generuje również listę wszystkich składek wraz z ich wysokością. Zależnie od rodzaju umowy, od wynagrodzenia potrąca się składki z tytułu ubezpieczeń: społecznego oraz zdrowotnego, a także zaliczkę na podatek dochodowy. Z kalkulatora wynagrodzeń korzystają także pracodawcy, którzy mogą poznać wysokość składek ubezpieczeniowych i pozaubezpieczeniowych (FP, FGŚP).

Kalkulator wynagrodzeń – co musisz wiedzieć?

Aby skorzystać z narzędzia udostępnionego przez serwis Pracuj.pl, musimy wprowadzić określone dane (różne dla każdej z umów).

W przypadku umowy o pracę podajemy informacje dotyczące m.in.:

  • składania deklaracji podatkowej wspólnie z żoną/mężem,
  • podwyższonych kosztów uzyskania przychodu,
  • wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia muszą określić m.in., czy:

  • umowa jest dla nich jedynym tytułem ubezpieczenia,
  • równocześnie wykonują pracę na podstawie innych umów-zleceń lub umowy o pracę,
  • są studentami, którzy nie ukończyli 26. roku życia.

W przypadku umów o dzieło informacją kluczową dla kalkulatora jest wysokość kosztów uzyskania przychodu, która może wynosić 20% lub 50%.

Inne kalkulatory i narzędzia Pracuj.pl

W serwisie Pracuj.pl można znaleźć także inne kalkulatory, narzędzia i informacje przydatne dla pracowników:

– kalkulator świadczenia chorobowego,

– kreator CV,

– kalendarz dni wolnych od pracy,

– symulatory rozmów kwalifikacyjnych,

– porównywarkę zarobków,

– wzory CV i listów motywacyjnych,

– a poza tym liczne porady dla obecnych oraz przyszłych pracowników i pracodawców.