Managerowie - przegląd zarobków

Płaca managerów jest mocno uzależniona od branży. Co ciekawe, zarobki poszczególnych kierowników mogą różnić się o blisko 60 procent! Wśród najlepiej zarabiających znajdują się Finance Managerowie oraz Senior Project Managerowie z obszaru IT.

Manager IT zarobki

Choć na liście najlepiej zarabiających managerów przoduje Finance Manager (mediana zarobków z 2018 r. to 17 tys. zł brutto), to wciąż duże zainteresowanie budzą dochody pracowników z większym stażem w branży informatycznej. Na wysokie płace mogą liczyć też Senior Project Managerowie, którzy odpowiadają za zarządzanie projektami. Mediana zarobków na tym stanowisku w 2018 roku wynosiła 16 tys. zł brutto.

Lista opłacalnych zawodów w Polsce i na świecie

Prezentujemy listę pozostałych, najlepiej zarabiających managerów.

Service Delivery Manager

Stanowi pierwszą linię kontaktu dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych firmy. Jest odpowiedzialny za świadczenie usług serwisowych. Service Delivery Manager działa w branżach finansowych, Cloud Computing oraz infrastruktury IT. Ściśle współpracuje z szefami swojego działu, odpowiada także za szkolenie i wprowadzanie nowych pracowników. Jego przeciętne wynagrodzenie w 2018 roku wynosiło 15, 5 tys. zł brutto.

Program Manager (w firmach zatrudniających powyżej 250 osób)

Program Manager działa w obszarze zarządzania projektami. Do jego najważniejszych obowiązków należy wsparcie zespołu w tworzeniu i komunikacji strategii, monitorowanie realizacji projektów czy zarządzanie planem komunikacji i opieka nad dokumentacją. Zarobki osób na tym stanowisku w branży budowlanej mogą wynieść nawet 15, 5 tys. zł brutto (mediana z 2018 r.).

Purchasing Manager

Kierownik do spraw zakupów odpowiada za nadzorowanie i koordynowanie działań podległego zespołu specjalistów w dziale do spraw zakupów. Jego zadaniem jest negocjowanie warunków zawieranych umów z dostawcami. Zajmuje się także opracowywaniem strategii zakupowej firmy, organizuje też szkolenia dla pracowników. Mediana zarobków dla tego stanowiska - w branży produkcyjnej - wyniosła 15 tys. zł brutto w 2018 roku.

Supply Chain Manager

Kierownik Zarządzający Dostawami w branży logistycznej może liczyć na przeciętne wynagrodzenie 14, 5 tys.  zł. Do jego codziennych obowiązków należy między innymi organizowanie łańcucha dostaw, negocjowanie warunków umów z dostawcami czy operowanie budżetem na dany kwartał. Supply Chain Manager sporządza też okresowe raporty, które składa na ręce bezpośrednich przełożonych.

IT Manager

Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za opracowywanie, wdrażanie i administrowanie systemami teleinformatycznymi obecnymi w firmie, w której pracuje. IT Manager organizuje także szkolenia dla pracowników, serwisuje i kontroluje urządzenia komputerowe wykorzystywane w miejscu pracy. Opracowuje budżet na zakup nowego sprzętu i oprogramowania, rekrutuje nowych pracowników. W 2018 roku mediana zarobków na tym stanowisku wyniosła 14, 5 tys. zł brutto.

Szczegółowe dane o płacach na wymienionych oraz innych stanowiskach można sprawdzić pod linkiem: https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska 

Dobra pensja daje szczęście, bo...