Ministerstwo Finansów obala mity na temat usługi Twój e-PIT

Polacy coraz chętniej rozliczają się z fiskusem przez Internet. Osoby, które wybiorą tę możliwość w 2019 r., nie będą składać wniosków i deklaracji, a zwrot z podatku otrzymają w ciągu 45 dni od daty rozliczenia. Usługa Twój e-PIT ma ułatwić przekazanie zeznania, ale narosło wokół niej sporo mitów, do których odniosło się Ministerstwo Finansów.

Nowe rozwiązanie, które w zamyśle miało stanowić ułatwienie dla podatników, stało się dla wielu z nich źródłem niepewności. Zeznanie roczne przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową można zweryfikować i zatwierdzić do 30 kwietnia 2019 r. https://zarobki.pracuj.pl/raporty-i-trendy-placowe/ministerstwo-finansow-szybszy-zwrot-z-podatku-dla-osob-ktore-rozlicza-pit-elektronicznie/

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie MF, część użytkowników Portalu Podatkowego uważa np., że każdy podatnik musi rozliczyć się, korzystając z usługi Twój e-PIT. Jest to mit – wszystkie osoby, które płacą podatek dochodowy, mogą samodzielnie wybrać formę rozliczenia. Ministerstwo Finansów rozwiewa również wątpliwości, że po odrzuceniu zeznania podatkowego przygotowanego przez KAS nie trzeba dostarczać PIT-u we własnym zakresie. Odrzucenie wersji KAS sprawia, że podatnik ma obowiązek samodzielnie dostarczyć deklarację do urzędu skarbowego.  

Źródło:

https://www.gov.pl/web/finanse/twoj-e-pit-fakty-i-mity