Oferty pracy zdalnej – w jakiej branży szukać? Najczęstsze zawody wykonywane w ramach home office

Zastanawiasz się, jaka praca zdalna jest dla Ciebie najlepsza? Okazuje się, że coraz więcej pracodawców ogranicza rolę biura stacjonarnego – szczególnie w branżach takich jak marketing internetowy czy IT. Jest więc w czym wybierać! Przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się, które zawody najczęściej nie wymagają pracy z konkretnego miejsca.

Z tekstu dowiesz się:

• jak znaleźć pracę zdalną,
• jak zarabiać zdalnie jako copywriter,
• na czym polega praca zdalna grafika,
• jak wygląda praca zdalna programisty,
• jakie inne zawody można wykonywać przez internet,
• które oferty pracy zdalnej będą idealne dla studenta lub osoby, która chce dorobić.

Perspektywa pracy zdalnej jest dla wielu osób bardzo kusząca. Nic dziwnego – brak biurowych rozpraszaczy i dojazdów na drugi koniec miasta, a także nieregulowany czas pracy to zalety, które zdecydowanie przemawiają na korzyść home office.

| Praca zdalna – wady i zalety

Praca zdalna – gdzie szukać, jak zarabiać?

Nie wiesz, gdzie szukać pracy zdalnej? Wśród ofert na naszym portalu znajdziesz wiele takich, które przewidują wykonywanie obowiązków zawodowych z domu lub z innego dowolnego miejsca. Wielu pracodawców daje też kandydatom możliwość wyboru lub proponuje pracę w systemie połowicznym – trochę z biura, trochę z domu. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak zacząć pracę zdalną, najpierw przejrzyj, co współpracujący z nami właściciele i rekruterzy firm mają Ci do zaoferowania. Wiele z tych zawodów może być naprawdę opłacalne – jeśli tylko będziesz dobry w tym, co robisz. Inne z kolei świetnie sprawdzą się jako sposób na łatwe dorobienie do pensji czy studenckiego budżetu.

Copywriter praca zdalna – piszesz, skąd chcesz

Pisanie tekstów – praca pozornie nietrudna, która jednak wymaga dużych zdolności językowych, kreatywności, a także umiejętności dopasowania artykułu czy hasła do grupy docelowej. Pamiętaj, że copywriting zdalny często polega na tworzeniu treści do internetu – a on rządzi się swoimi, nieustannie zmieniającymi się prawami. Dlatego jeśli marzy Ci się kariera w tym zawodzie, będziesz musiał nie tylko opanować bezbłędne pisanie, ale także nauczyć się pracować pod presją czasu oraz kwestii związanych ze stosowaniem fraz kluczowych, pozycjonowaniem artykułów online itp. To zajęcie dla cierpliwych, które przynosi sporo satysfakcji i które z powodzeniem można wykonywać w domu.

| Copywriter – cienie i blaski zawodu

Grafik praca zdalna – aby projektować, nie potrzebujesz biura

Grafik komputerowy to praca zdalna dla osób ze zmysłem artystycznym i nieszablonowymi pomysłami. Zadaniem osoby na tym stanowisku jest przygotowywanie obrazów oraz edycja zdjęć używanych przez różne firmy (w ramach freelancingu) lub dla jednej agencji reklamowej czy redakcji (jako pracownik etatowy). Aby wystartować w tym zawodzie, musisz perfekcyjnie opanować obsługę programów do projektowania, a także niezbędnych narzędzi – np. tabletu graficznego.

| Jak zostać grafikiem?

Praca zdalna IT – branża dla specjalistów komputerowych

Praca zdalna jako programista to codzienność w wielu firmach. Mimo że konkurencja na tym rynku jest duża, to ofert wciąż nie brakuje – i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Jeśli zamierzasz się rozwijać zawodowo w tym kierunku, powinieneś posiadać specjalistyczne umiejętności, ale także zalety, takie jak zdolność logicznego myślenia, komunikatywność i dokładność. Praca programisty bywa bardzo angażująca, ale też dochodowa.

Praca zdalna – oferty. Jakie jeszcze zawody można wykonywać przez internet?

Żaden z wymienionych zawodów nie pozostaje w kręgu Twoich zainteresowań i kompetencji? Na szczęście lista odpowiedzi na pytanie, jakie zawody można wykonywać przez internet, jest długa. Coraz częściej pojawiają się więc też inne oferty – na przykład takie, jak wymienione poniżej.

  • Dietetyk – praca zdalna, która polega głównie na układaniu jadłospisów i porad żywieniowych.
  • Tłumacz – praca zdalna oparta na perfekcyjnej znajomości języka oraz zasad jego pisowni.
  • Księgowość – praca zdalna dla osób, którym niestraszne wielogodzinne analizowanie tabelek, sprawy podatkowe czy zajmowanie się kwestiami finansowymi klientów.

| Ile zarabia księgowy?

Praca zdalna dla studenta – jak zarabiać z domu, jeśli nie masz doświadczenia?

Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia zawodowego albo inne zajęcia (studia, praca na etacie) nie pozwalają Ci podjąć mocno angażującej pracy zdalnej, sprawdź także oferty zleceniowe. To świetna opcja dla Ciebie, jeśli chcesz łatwo i szybko dorobić bez wychodzenia z domu.

  • Wypełnianie ankiet – praca łatwa i dostępna dla każdego. Nie jest to raczej zajęcie na cały etat, ale pozwala osobom bez dużego doświadczenia lub bez dużej ilości wolnego czasu dorobić do studiów czy regularnej pensji.
  • Przepisywanie tekstów – praca idealna dla Ciebie, jeśli masz dobry komputer, dostęp do internetu, jesteś skrupulatny oraz nie męczy Cię to dość żmudne zajęcie.
  • Transkrypcje – praca, która podobnie jak przepisywanie tekstów, nie wymaga przygotowania merytorycznego, a jedynie dostępu do komputera oraz uważnego oka.
  • Wprowadzanie danych – praca zdalna dla osób, które potrafią się skupić na cyfrach i nie popełniają wielu błędów.
  • Tester – praca zdalna dla miłośników nowości, którzy umieją sprawiedliwie oceniać i dobrze uzasadniać swoje opinie. Najczęściej wiąże się z testowaniem gier komputerowych, ale też produktów, które oceniasz na żywo na podstawie próbek przesłanych do domu (np. kosmetyki).

 

Copywriting, programowanie, księgowość czy przepisywanie tekstów – praca przez internet bez wychodzenia z domu to codzienność w coraz większej liczbie zawodów. Jeśli marzy Ci się zarabianie prosto z własnej kanapy lub z ulubionej kawiarni, sprawdź oferty pracy zdalnej i poszukaj odpowiedniej dla siebie.