Ogromny wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT

Nowoczesne technologie są stosowane niemal w każdej gałęzi gospodarki. Postępująca komputeryzacja sprawia, że stale przybywa miejsc pracy dla specjalistów IT. Polscy programiści, deweloperzy i architekci IT znajdą zatrudnienie m.in. w Katowicach, gdzie od kilku miesięcy działa Fujitsu Global Delivery Center Polska – centrum nowoczesnych usług IT dla biznesu.

Funkcjonowanie przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, urzędów, banków i biur opiera się na systemach informatycznych. To sprawia, że firmy i instytucje poszukują rozwiązań sprzyjających informatyzacji. Takie narzędzia dostarcza m.in. Fujitsu Global Delivery Center. W lipcu 2018 r. światowy gigant otworzył w Katowicach centrum nowoczesnych usług IT dla biznesu. Drugie centrum działa w Łodzi (od. 2008 r.). Oznacza to, że wielu młodych i zdolnych specjalistów zyska optymalne warunki rozwoju zawodowego i będzie mogło wkroczyć na atrakcyjną ścieżkę rozwoju zawodowego. W polskich oddziałach japońskiej firmy można znaleźć ciekawe oferty pracy.

W trzecim kwartale 2018 r. specjaliści ds. IT znaleźli się na trzecim miejscu zestawienia najczęściej poszukiwanych specjalistów, stworzonego przez Pracuj.pl. 14,2% ogłoszeń odnosiło się do przedstawicieli tej grupy. Bardziej pożądani byli tylko specjaliści ds. obsługi klienta (22,3%) i specjaliści ds. handlu i sprzedaży (29,5%).

Czy w pracy zastąpią nas maszyny? Grupa Pracuj o automatyzacji

Źródło:

https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/zapotrzebowanie-na-specjalistow-it-rosnie-w-gigantycznym-tempie-swiatowy-gracz/4p5z6ny