Satysfakcja z pracy – Polska na tle Europy

Co czwarty Polak może pracować z domu, trzech na czterech Polaków cieszy się swoją pracą, a 68 proc. polskich pracowników jest zdania, że w ciągu sześciu miesięcy znajdzie zatrudnienie na warunkach co najmniej tak dobrych jak obecnie. Tak optymistyczne wnioski płyną z badania Randstad „Monitor Rynku Pracy”.

71% pracowników twierdzi, że nie ma powodów do narzekań, jeśli chodzi o życie zawodowe. 21% ankietowanych wyraża bardzo duże zadowolenie. Ponad połowa respondentów uważa, że w obecnym miejscu pracy czuje się raczej dobrze. Tak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, powołując się na dane Randstad – międzynarodowej agencji zatrudnienia. Na tle krajów europejskich Polska znalazła się w środku tabeli, porównującej państwa pod względem zadowolenia z pracy. Satysfakcja z życia zawodowego to jeden z kluczowych czynników wpływających na samopoczucie.

7 nawyków, które pozwalają czerpać satysfakcję z pracy

Sytuacja na polskim rynku pracy od kilku lat systematycznie ulega poprawie. W czerwcu 2018 r. poziom bezrobocia wynosił 5,9% i był rekordowo niski.

Rekordowo niskie bezrobocie w czerwcu 2018 r.

Źródło:

https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5543,10102,optymizm-na-rynku-pracy.html