Artykuły w kategorii Raporty i trendy płacowe, strona 2 - zarobki.pracuj.pl

Raporty i trendy płacowe

 • 07.08.2019

  Praca przy komputerze – czy pracownicy będą otrzymywać rekompensatę od ZUS?

  Programista, grafik, architekt – to przykładowe zawody, w których wszystkie lub większość obowiązków wykonuje się przed ekranem komputera. Wielogodzinne wpatrywanie się w monitor obciąża wzrok. Udowodniła to pewna informatyczka, która wygrała proces sądowy z ZUS i dzięki temu otrzyma rekompensatę pieniężną.   

 • 06.08.2019

  Rośnie liczba obcokrajowców pracujących w Polsce

  Od lat liczba zezwoleń na pracę systematycznie rośnie. Przybywa także cudzoziemców podlegających ubezpieczeniom społecznym. Ze względu na poprawę warunków na rynku pracy w 2019 r. liczba obcokrajowców zatrudnionych w naszym kraju może okazać się rekordowa. 

 • 03.08.2019

  Na jakie zarobki mogli liczyć ekonomiści w 2018 roku?

  Zarobki ekonomistów i finansistów plasują się na dość wysokim poziomie w porównaniu z pensjami innych specjalistów. Aby je osiągać, należy wykazywać się m.in. znajomością aktualnych przepisów prawnych oraz umiejętnością sporządzania sprawozdań i innych dokumentów. Sprawdź, ile zarabia audytor finansowy, główny księgowy z biegłym językiem obcym oraz analityk finansowy.

 • 02.08.2019

  Zerowy PIT dla pracowników do 26. roku życia

  Od 1 sierpnia 2019 r. część pracujących osób, które nie ukończyły 26 lat, korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych. Dzięki temu wynagrodzenia netto uzyskiwane przez tę grupę pracowników będą wyższe.    

 • 01.08.2019

  W tych zawodach zarobisz przeciętnie 3 tys. zł brutto

  Ratownicy wodni, krawcowe i sekretarki medyczne – to przykładowe profesje, w których przeciętne wynagrodzenie wynosi 3 tys. zł brutto. Jest to mediana, co oznacza, że połowa osób zatrudnionych na tych stanowiskach zarabia mniej, a połowa więcej. 

 • 01.08.2019

  Ile zarabia programista komputerowy?

  Doświadczeni programiści komputerowi nie mogą narzekać ani na brak pracy, ani na warunki zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest bardzo duże. Zarobki zależą m.in. od stażu pracy – przeciętna pensja młodszego programisty wynosi 4800 zł brutto, ale starszy programista może liczyć już na wypłatę w wysokości 12 500 zł brutto. 

 • 31.07.2019

  Jakie cechy powinien posiadać idealny tester gier?

  Wiele osób sądzi, że praca testera gier to zajęcie idealne dla pasjonatów. Robiąc to, co się uwielbia, można przy tym zarobić całkiem niezłe pieniądze. W rzeczywistości jednak na zabawie się nie kończy. Szukanie błędów, tworzenie raportów czy wielokrotne analizowanie jednego fragmentu gry potrafi być nużące. Dlatego wśród cech, które powinien posiadać idealny tester gier, wysoko plasuje się cierpliwość.

 • 23.07.2019

  Jak oszczędzają i wydają Polacy?

  Coraz więcej Polaków przekonuje się do oszczędzania jako bezpiecznej i pewnej formy gromadzenia kapitału na przyszłość. Obawy o sytuację finansową na emeryturze, dążenie do realizacji marzeń i pasji czy też chęć odłożenia pieniędzy dla dzieci albo wnuków to najczęstsze powody, dla których decydujemy się na odkładanie pieniędzy.

 • 22.07.2019

  Dodatek stażowy nie będzie wliczany do płacy minimalnej

  Sejm przyjął ustawę decydującą o wyłączeniu dodatku stażowego z minimalnego wynagrodzenia za pracę. W wyniku tej zmiany wynagrodzenia osób z krótkim i dłuższym stażem zatrudnienia będą bardziej zróżnicowane – doświadczeni pracownicy zarobią więcej.