Artykuły w kategorii Raporty i trendy płacowe, strona 25 - zarobki.pracuj.pl

Raporty i trendy płacowe

 • 24.10.2017

  Mediana zarobków w Europie

  Poziom wynagrodzeń w danym kraju wpływa na jego gospodarkę. Decyduje również o jakości życia pracowników i ich rodzin. Wysokość płac oddziałuje także na poziom satysfakcji z pracy i jest jednym z ważniejszych czynników motywacyjnych.

 • 24.10.2017

  Przewodnik po dodatkach do wynagrodzenia

  Praca w nocy, dyżury pełnione poza normalnymi godzinami pracy, nadgodziny czy wykonywanie obowiązków służbowych w niedzielę i święta – w takich sytuacjach pracownik otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie. Niektóre dodatki są obligatoryjne, inne – fakultatywne. Sprawdź, kiedy należy Ci się wyższe wynagrodzenie.  

 • 24.10.2017

  Przeciętne wynagrodzenie w Polsce – ile wynosi?

  Jak wynika z danych zgromadzonych przez serwis zarobki.pracuj.pl, przeciętna wysokość wynagrodzenia Polaków w 2016 roku to 4250 zł. Oznacza to, że połowa wynagrodzeń była niższa, a pozostała połowa – wyższa. Raporty dotyczące płac Polaków sporządza również Główny Urząd Statystyczny.  

 • 23.10.2017

  Dobrze płatne zawody w Polsce

  Na rynku pracy wciąż brakuje specjalistów od nowych technologii – tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl. Senior JAVA developer, test manager, architekt IT – przedstawiciele tych specjalizacji zarabiają przeciętnie od 12.400 do ok. 12.800 zł brutto. Sprawdź, czym charakteryzują się najlepiej opłacane zawody.  

 • 22.10.2017

  Zarobki powyżej 4 tys. zł netto? Sprawdź, na jakich stanowiskach!

  Średnia płaca w Polsce zależy m.in. od regionu. Według danych GUS, najlepiej zarabia się na Mazowszu, na Śląsku i w Małopolsce. Na wysokość pensji ma też wpływ branża i specjalizacja. Przedstawiamy przykładowe stanowiska, na których można zarobić powyżej średniej, czyli ponad 4 tys. zł netto.

 • 22.10.2017

  Płaca minimalna – krok po kroku

  Pracownik - zatrudniony na podstawie umowy o pracę i pracujący w pełnym wymiarze godzin - ma prawo do minimalnej pensji krajowej. W każdym roku wzrasta jej wysokość. Wypłacanie wynagrodzenia niższego niż płaca minimalna stanowi naruszenie praw pracowniczych.

 • 22.10.2017

  Najbogatsi ludzie świata – ranking

  Rok 2016 przyniósł kilka niespodzianek, jeśli chodzi o skład czołówki miliarderów. Stan posiadania najbardziej operatywnych ludzi biznesu niezmiennie wywołuje wrażenie. Jak zbić fortunę? Najbogatsi ludzie świata, którzy posiadają dziesiątki miliardów dolarów, znają odpowiedź na to pytanie. Branża informatyczna, odzieżowa i giełda – stały się źródłem bogactwa dla trójki najzamożniejszych.

 • 21.10.2017

  Ile zarabia inżynier produkcji?

  Inżynier produkcji to zawód z przyszłością. Przemysł produkcyjny ma bowiem duże znaczenie dla gospodarki. Mediana płac pracowników produkcyjnych w 2016 r. wynosiła 3 000 zł. Wysokość zarobków zależy w znacznym stopniu od kwalifikacji i od branży. Wynagrodzenie wzrasta w miarę zdobywania doświadczenia.

 • 16.10.2017

  Jakie są konsekwencje porzucenia pracy przez pracownika?

  Nieuzasadnione opuszczenie miejsca pracy wiąże się z poważnymi następstwami, ponieważ stanowi naruszenie obowiązków pracowniczych. Poza zwolnieniem dyscyplinarnym pracownika, pracodawca może na drodze sądowej domagać się zrekompensowania poniesionych strat.

 • 16.10.2017

  W jakich kategoriach zarobimy najwięcej?

  Wielkość firmy, wykształcenie, znajomość języków obcych, staż pracy i region – to czynniki, które wpływają na wysokość wynagrodzenia. Największe znaczenie ma jednak kategoria, w której pracujemy. Jak wynika z raportów płacowych, na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy takich obszarów, jak: IT, Business Intelligence, doradztwo i konsulting, marketing, nieruchomości oraz public relations.