Artykuły w kategorii Raporty i trendy płacowe, strona 26 - zarobki.pracuj.pl

Raporty i trendy płacowe

 • 18.12.2017

  Minimalne wynagrodzenie w krajach UE – przykłady

  Z danych Eurostatu wynika, że w styczniu 2017 r. wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w krajach Unii Europejskiej wahała się od 235 do 1999 euro na miesiąc. Najniższa krajowa w Bułgarii to 235 euro, w Estonii - 470 euro, w Portugalii – 650 euro, a w Hiszpanii – 826 euro. Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosiła 1397 euro, a w Luksemburgu – 1999 euro.

 • 03.11.2017

  Od czego zależą zarobki aktorów w Polsce?

  Gaże polskich aktorów są uzależnione m.in. od tego, czy dana osoba gra w filmie, serialu czy w teatrze. Liczy się również budżet przedsięwzięcia oraz pozycja zawodowa reżysera. Wysokość zarobków zależy także od dodatkowych działań zawodowych aktorów. Popularni artyści mogą czerpać zyski np. z kontraktów reklamowych.

 • 02.11.2017

  Finansowy wymiar Nagrody Nobla – jakie sumy otrzymują laureaci?

  Dołączenie do grona laureatów Nagrody Nobla to nie tylko prestiż, ale również wymierna korzyść finansowa. Wyróżnione osoby lub organizacje otrzymują 9 milionów koron szwedzkich, czyli ponad 4 miliony złotych. Są również uhonorowane złotymi medalami ważącymi 175 lub 185 g, a także dyplomami projektowanymi i wykonywanymi przez uzdolnionych szwedzkich i norweskich artystów.  

 • 01.11.2017

  Zarobki telemarketera – od czego zależą?

  Wysokość pensji telemarketera zależy w dużej mierze od realizacji celów sprzedażowych. W osiąganiu satysfakcjonujących wyników pomagają: kultura osobista, miły głos, dobra dykcja, a także wiedza z zakresu technik sprzedażowych.

 • 29.10.2017

  Gdzie zarobisz najwięcej w województwie mazowieckim?

  Na Mazowszu najlepiej zarabiają mieszkańcy większych miast. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć osoby pracujące w Warszawie. Na kolejnych miejscach znajdują się: Pruszków, Piaseczno, Płock, Siedlce i Radom. Z danych zgromadzonych przez serwis zarobki.pracuj.pl wynika, że wysokość pensji zależy również od kwalifikacji i doświadczenia, a także od wielkości firmy.  

 • 29.10.2017

  Jaka jest średnia krajowa zarobków w Polsce?

  Wysokość przeciętnego wynagrodzenia za pracę pokazuje, jakie zjawiska zachodzą w gospodarce.  4353,55 zł – tyle wynosiła średnia krajowa w Polsce w pierwszym kwartale 2017 roku. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wyliczona kwota jest wyższa o 134,63 zł niż średnia za ostatni kwartał 2016 roku.

 • 26.10.2017

  Zwolnienie chorobowe – kto może skontrolować i kiedy?

  Pracownik, który opłaca składkę chorobową przez odpowiednio długi czas, ma prawo przebywać na zwolnieniu lekarskim. W tym okresie przysługują mu świadczenia chorobowe. Pracodawca oraz ZUS mogą skontrolować, czy wystawienie zaświadczenia o niezdolności do pracy było uzasadnione.

 • 24.10.2017

  Mediana zarobków w Europie

  Poziom wynagrodzeń w danym kraju wpływa na jego gospodarkę. Decyduje również o jakości życia pracowników i ich rodzin. Wysokość płac oddziałuje także na poziom satysfakcji z pracy i jest jednym z ważniejszych czynników motywacyjnych.

 • 24.10.2017

  Przewodnik po dodatkach do wynagrodzenia

  Praca w nocy, dyżury pełnione poza normalnymi godzinami pracy, nadgodziny czy wykonywanie obowiązków służbowych w niedzielę i święta – w takich sytuacjach pracownik otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie. Niektóre dodatki są obligatoryjne, inne – fakultatywne. Sprawdź, kiedy należy Ci się wyższe wynagrodzenie.  

 • 24.10.2017

  Przeciętne wynagrodzenie w Polsce – ile wynosi?

  Jak wynika z danych zgromadzonych przez serwis zarobki.pracuj.pl, przeciętna wysokość wynagrodzenia Polaków w 2016 roku to 4250 zł. Oznacza to, że połowa wynagrodzeń była niższa, a pozostała połowa – wyższa. Raporty dotyczące płac Polaków sporządza również Główny Urząd Statystyczny.  

 • 23.10.2017

  Dobrze płatne zawody w Polsce

  Na rynku pracy wciąż brakuje specjalistów od nowych technologii – tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl. Senior JAVA developer, test manager, architekt IT – przedstawiciele tych specjalizacji zarabiają przeciętnie od 12.400 do ok. 12.800 zł brutto. Sprawdź, czym charakteryzują się najlepiej opłacane zawody.