Artykuły w kategorii Raporty i trendy płacowe, strona 3 - zarobki.pracuj.pl

Raporty i trendy płacowe

  • 21.07.2019

    Zarobki gwiazd na Instagramie

    Kylie Jenner, Ariana Grande, Cristiano Ronaldo – jeden wpis pojawiający się na instagramowych kontach tych celebrytów ma wartość ok. miliona dolarów. Ranking gwiazd, które uzyskują najwyższe stawki za publikacje, został przygotowany przez HopperHQ, narzędzie do publikowania postów.

  • 20.07.2019

    Prace interwencyjne – pytania i odpowiedzi

    Prace interwencyjne stanowią jedną z form aktywizacji zawodowej proponowanych przez powiatowe urzędy pracy. Aby skorzystać ze wsparcia, należy uzyskać status osoby bezrobotnej.

    Jak generacja C wpłynie na rynek pracy?

    Przedstawiciele pokolenia C (od angielskiego „connected” – połączeni) wykazują dużą aktywność w sieci, gdzie zawierają i podtrzymują znajomości, szukają informacji czy uzupełniają kwalifikacje i rozwijają umiejętności. Nie łączy ich wiek, ale przyzwyczajenie do stałego dostępu do Internetu oraz potrzeba innowacyjności.

  • 19.07.2019

    PPE i PPK – co warto wiedzieć o programach oszczędnościowych?

    PPE i PPK to formy długotrwałego oszczędzania na cele emerytalne, które realizowane są w firmach. Główną różnicą pomiędzy nimi jest obligatoryjność – pracodawca nie ma obowiązku tworzenia PPE, natomiast jest zobowiązany do stworzenia PPK. Oba rozwiązania służą systematycznemu gromadzeniu środków pieniężnych, które pracownik będzie mógł wykorzystać w określonym wieku.

  • 18.07.2019

    Dziennikarz – czy trzeba ukończyć studia, aby nim zostać?

    Potrafi rozmawiać z ludźmi i uzyskiwać odpowiedzi na pytania nurtujące opinię społeczną. Jego czujne zmysły wyłowią każdą ciekawą informację, a niezwykły refleks sprawi, że news zostanie błyskawicznie rozpowszechniony. Karierę dziennikarską rozpoczynają nie tylko absolwenci dziennikarstwa i polonistyki, ale również ekonomiści, historycy czy dietetycy. Oprócz talentu trzeba posiadać warsztat, który zdobywa się m.in. na studiach i podczas praktyk.

    Kasjer bankowy – jak nim zostać?

    Przyjmowanie wpłat i dokonywanie wypłat gotówkowych, sprzedaż papierów wartościowych, wymiana walut – to przykładowe zadania, jakie wykonuje kasjer bankowy. Od kandydatów na to stanowisko pracodawcy zwykle oczekują wyższego wykształcenia, zdobytego np. na kierunku: bankowość.

  • 17.07.2019

    Notariusz – jak nim zostać?

    Funkcja notariusza jest zarezerwowana dla absolwentów prawa, którzy ukończyli aplikację i zdali egzamin państwowy. Uzyskanie uprawnień zawodowych poprzedza okres nauki i praktyki. Spróbuj swoich sił w tej profesji, jeśli cechuje Cię skrupulatność, cierpliwość i umiejętność panowania nad stresem.

  • 16.07.2019

    W 2018 r. wzrosła liczba pracujących osób

    Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, najwyższą liczbę osób pracujących odnotowano pod koniec pierwszego kwartału, a najniższą – pod koniec ostatniego kwartału 2018 r. Niemal trzy czwarte zatrudnionych pracowało w jednostkach sektora prywatnego.

  • 15.07.2019

    Ile zarabia asystent ds. księgowości?

    Praca asystenta polega na wspieraniu innych pracowników działu księgowości. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się na przykład wprowadzaniem danych do systemu księgowego. 3500 zł brutto – tyle w 2018 r. wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie pomocy księgowej.

  • 14.07.2019

    8 książek dla sprzedawców

    Przeczytałeś już książki autorstwa takich rekinów sprzedaży jak Tracy czy Gitomer? Jeśli tak, warto sięgnąć po pozycje innych autorów i czerpać z wiedzy oraz doświadczenia Rackhama albo Mattsona. Wnioski płynące z lektury pomogą Ci rozwinąć skrzydła.

  • 13.07.2019

    Trener sprzedaży – zadania, umiejętności, zarobki

    Prowadzenie szkoleń to podstawowe zadanie trenera sprzedaży. Dzięki posiadanym umiejętnościom i doświadczeniu taka osoba uczy handlowców, jak rozwijać własny potencjał i w efekcie coraz lepiej realizować cele sprzedażowe.