Artykuły w kategorii Raporty i trendy płacowe, strona 38 - zarobki.pracuj.pl

Raporty i trendy płacowe

 • 11.03.2018

  Zarobki olimpijczyków

  Zimowe igrzyska olimpijskie rozgrzewają fanów sportu z całego świata. Informacje na temat wyczynów zawodników są emocjonujące również z innej przyczyny – ze względu na imponujące zarobki sportowców.

 • 01.03.2018

  Zarobki aktorów teatralnych

  Informacje o wynagrodzeniach artystów są w polskiej rzeczywistości tajemnicą poliszynela. Nie od dziś jednak wiadomo, że występy w teatrze, choć dużo bardziej poważane artystycznie, są niezbyt wysoko opłacane. Aktorzy teatralni otrzymują stałe wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę. Dodatkowo uzyskują również honoraria z tytułu umowy o dzieło lub zlecenia – za każde przedstawienie. Poziom zarobków zależy m.in. od stażu pracy, a także od miejsca zatrudnienia.

 • 31.01.2018

  Zarobki w policji – od czego zależą?

  Od 1939 zł do 15 304 zł netto – tyle wynosiły zarobki policjantów w 2017 r. Zależą one m.in. od stażu pracy, pełnionej funkcji i stopnia. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego funkcjonariusze otrzymują trzynaste pensje, mundurówki i świadczenia udzielane w ramach systemu socjalnego.

 • 30.01.2018

  Agent ubezpieczeniowy – zarobki, premie, benefity

  Aby skutecznie uprawiać zawód agenta ubezpieczeniowego, należy wykazywać się umiejętnościami sprzedażowymi i interpersonalnymi. Ważna jest też zdolność do wykonywania czynności prawnych i niekaralność. Przeciętne miesięczne zarobki polskiego agenta wynosiły 3900 zł brutto w 2017 r. Zarobki najlepszych przekraczały 10 000 zł brutto. Pracownicy otrzymywali również premie i świadczenia pozapłacowe.

 • 30.01.2018

  Ile zarabia farmaceuta?

  Perspektywy zawodowe farmaceutów są szerokie. Mogą pracować w aptece, hurtowni leków, firmach produkujących specyfiki medyczne czy w ośrodkach badań klinicznych. Przeciętne wynagrodzenie osoby zatrudnionej w aptece to 4800 zł brutto w 2017 r. Zarobki kierownika apteki wynosiły 7200 zł brutto. Manager hurtowni farmaceutycznej zarabiał przeciętnie 9200 zł brutto.

 • 29.01.2018

  Ile zarabiają fizjoterapeuci?

  Specjalistyczna wiedza, umiejętności manualne, a także łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów – to podstawowe wymogi w pracy fizjoterapeuty. Liczy się również sprawność fizyczna i cierpliwość. Polscy fizjoterapeuci w 2017 r. zarabiali przeciętnie 2900 zł brutto. Otrzymywali także świadczenia pozapłacowe, m.in. dofinansowanie zajęć sportowych.

 • 29.01.2018

  Manager restauracji – wymagania i perspektywy

  W pracy managera restauracji liczy się wiedza z zakresu gastronomii, zarządzania i ekonomii. Duże znaczenie ma także doświadczenie. O takie stanowisko mogą ubiegać się kandydaci, którzy są doskonale zorganizowani, mają łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji, a także umieją osiągać wyznaczone cele. Przeciętna pensja kierownika restauracji wynosi 6400 zł brutto.

 • 28.01.2018

  Ile zarabia kurier?

  Prawo jazdy kategorii B – to podstawowe wymaganie stawiane kandydatom na stanowisko kuriera. Oczekuje się od nich sumienności, punktualności, umiejętności przewidywania i kultury osobistej. Przeciętne zarobki polskich kurierów to 3900 zł brutto.

 • 27.01.2018

  Zawód spedytora – ABC

  Spedytor odpowiada za przewozy organizowane w ramach działalności firmy transportowej lub działu przedsiębiorstwa produkcyjnego. Od osób, które chcą wykonywać ten zawód, zwykle wymaga się doświadczenia. Duże znaczenie mają również kompetencje, takie jak: dobra organizacja pracy, dokładność, komunikatywność i znajomość języków obcych.

 • 26.01.2018

  Zarobki kierowcy ciężarówki

  W pracy kierowcy liczy się spostrzegawczość, koncentracja, umiejętność radzenia sobie ze stresem i nieprzewidywanymi sytuacjami. Czasem konieczna jest też znajomość języków obcych. Przeciętne wynagrodzenie jest bardzo zróżnicowane - waha się od 3900 zł brutto (zarobki kurierów/dostawców) do 8600 zł brutto (kierowcy w ruchu międzynarodowym). Zarobki zależą m.in. od rodzaju wykonywanego transportu, doświadczenia pracownika oraz wielkości i lokalizacji firmy. Kierowcy otrzymują też premie, świadczenia socjalne i benefity.

 • 25.01.2018

  Spawacz - zarobki i perspektywy

  Zawód spawacza wymaga siły, zmysłu technicznego, dokładności, a także rozległej wiedzy technicznej dotyczącej materiałów poddawanych obróbce termicznej. Wynagrodzenie zależy od stażu pracy, a także wielkości i lokalizacji firmy. Co czwarta osoba na stanowisku spawacza zarabia ponad 4900 zł brutto. Przeciętne wynagrodzenie w 2017 r. wynosiło ok. 4400 zł.

 • 24.01.2018

  Jak zostać kierowcą tira?

  Aby wykonywać zawód kierowcy, potrzebne są konkretne umiejętności i kwalifikacje. Liczą się również takie cechy, jak: spostrzegawczość, refleks, opanowanie i rozwaga. Warunkiem dopuszczenia do pracy jest uzyskanie odpowiedniego prawa jazdy oraz przejście badań lekarskich i psychologicznych.