Światowi top pracodawcy 2019 roku

Serwis Glasdoor po raz kolejny przedstawił listę najlepszych miejsc do pracy. Ku zaskoczeniu wielu osób firmy, takie jak Google czy Facebook, nie znalazły się nawet w pierwszej dziesiątce tego rankingu.

Za pośrednictwem serwisu Glasdoor pracownicy firm z całego świata mogą anonimowo dzielić się opiniami na temat swojego miejsca pracy. Za najlepszego pracodawcę 2019 roku została uznana firma HubSpot, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie chmury obliczeniowej. Drugie miejsce należy z kolei do firmy konsultingowej Bain & Co. Ostatnie miejsce na podium zajęła firma DocuSign, oferująca usługi podpisu elektronicznego. W pierwszej dziesiątce znalazły się także: In-N-Out Burger, Sammons Financial Group, Lawrence Livermore National Laboratory, Intuitive Surgical, Ultimate Software, VIPKid oraz Southwest Airlines.

Tym, co może zastanawiać, jest duży spadek popularności Facebooka i Google, ale też innych potentatów, takich jak Amazon i Apple. Spośród dużych koncernów technologicznych jedynie firmie Microsoft udało się poprawić swój wynik (wspiął się z 34. na 21. miejsce).

Źródło:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/najlepsi-pracodawcow-w-2020-r-hubspot/vmjm974