Top 10 stanowisk, na których zarobisz powyżej 9000 zł

IT, marketing, prawo, nieruchomości – to obszary, w których można liczyć na atrakcyjne zarobki. Wysokość pensji zależy nie tylko od branży. Do decydujących czynników należy m.in. znajomość języków obcych, doświadczenie zawodowe i osiągane wyniki.

Najlepiej opłacane zawody w Polsce – ranking

Wysokość wynagrodzenia w pewnym stopniu wpływa na poziom motywacji i satysfakcji zawodowej. Atrakcyjna płaca podnosi komfort życia i sprzyja realizowaniu zainteresowań.

Przedstawione kwoty to mediany, czyli wartości środkowe w szeregach liczb uporządkowanych od najniższej do najwyższej. Stanowiska, które gwarantują wysokie zarobki, to na przykład:

  • HR Business Partner – 9000 zł brutto

Wspieranie firmy w sprawach personalnych to kluczowe zadanie HR Business Partnera. Taka osoba współpracuje z kadrą kierowniczą przedsiębiorstwa w zakresie projektowania i wprowadzania rozwiązań oraz systemów zarządzania zasobami ludzkimi. Mediana płac wynosi 9000 zł brutto, co oznacza, że połowa pracowników zarabia poniżej, a połowa – powyżej tej kwoty.

  • Key Account Manager (IT / Telekomunikacja) – 9500 zł brutto

KAM kreuje wizerunek firmy i jest odpowiedzialny za współpracę i budowanie relacji z kluczowymi klientami. Osoba zatrudniona na tym stanowisku monitoruje również sytuację na rynku i śledzi poczynania konkurencji. Zarobki najlepiej wynagradzanych specjalistów wynoszą kilkanaście tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Kim jest Key Account Manager?

  • Radca prawny (biegły język obcy) – 10 000 zł brutto

Absolwent 5-letnich studiów prawniczych i aplikacji radcowskiej może pracować w kancelariach lub w dużych przedsiębiorstwach. Biegła znajomość języka obcego sprzyja uzyskiwaniu atrakcyjnych zarobków.

  • Tester oprogramowania (ekspert) – 10 000 zł brutto

IT – rozwój oprogramowania to jeden z najlepiej opłacanych obszarów. Na wysokie zarobki mogą liczyć nie tylko specjaliści, którzy piszą kody, ale również ci, którzy weryfikują je w praktyce.

  • Quality Manager – 10 500 zł brutto

Kierownik ds. jakości zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem norm jakościowych. Dzięki temu firma dostarcza produkty albo usługi, które zaspokajają potrzeby klientów.

  • Brand Manager – 11 000 zł brutto

Tworzenie strategii marki i budowanie jej spójnego wizerunku to sedno pracy brand managera. Specjalista analizuje potrzeby konsumentów, koordynuje wprowadzanie produktu na rynek i planuje działania promocyjne.

  • Zarządca nieruchomości (biegły język obcy) – 11 000 zł brutto

Obowiązki zarządcy wynikają m.in. z ustawy o gospodarce nieruchomościami. Taka osoba zajmuje się m.in. utrzymaniem budynku w dobrym stanie technicznym, zlecając naprawy lub konserwację.

  • Trade Marketing Manager – 12 500 zł brutto

TMM wspiera dział sprzedaży, m.in. poprzez organizację kampanii promocyjnych oraz dystrybucję materiałów reklamowych. Zakres obowiązków wynika w dużej mierze ze specyfiki branży.

  • Straszy programista Java – 13 000 zł brutto

Znajomość języka programowania Java (często wymagany jest także dodatkowy język) sprzyja uzyskiwaniu satysfakcjonujących zarobków. Płaca programisty zależy także od doświadczenia.

W czym programować w 2018 roku?

  • Solution Architect – 14 000 zł brutto

SA odpowiada m.in. za projektowanie architektury systemów informatycznych, testowanie nowych rozwiązań i utrzymywanie relacji z zewnętrznymi firmami dostarczającymi usługi w tym zakresie.

Kwoty podane w zestawieniu stanowią wynik analizy 360 000 ankiet wypełnionych w 2017 r. przez użytkowników serwisu zarobki.pracuj.pl.