W 2020 r. najwięcej godzin przepracujemy w lipcu

40 godzin tygodniowo – tyle wynosi przeciętny czas, jaki pracownik etatowy spędza w miejscu zatrudnienia. Dni ustawowo wolne od pracy sprawiają jednak, że liczba faktycznie przepracowanych dni i godzin zmniejsza się. W 2020 r. poświęcimy na obowiązki służbowe łącznie 2024 godziny. 

Zasady obliczania wymiaru czasu pracy wynikają z kodeksu pracy. Liczbę godzin do przepracowania w danym roku ustala się z uwzględnieniem świąt, urlopów oraz innych usprawiedliwionych nieobecności. W nowym roku 15 sierpnia i 26 grudnia przypadną w sobotę, a to obniży wymiar czasu pracy łącznie o 16 godzin.   

Wymiar czasu pracy w 2018 r.

Najbardziej zajętym miesiącem w 2020 r. będzie lipiec, z 23 dniami pracy. Zaledwie 20 dni poświęcimy obowiązkom w lutym, maju, sierpniu i listopadzie. Warto poznać kalendarz świąt i dni wolnych na kolejny rok, by móc korzystać z dłuższych przerw od obowiązków. Regularny odpoczynek pozwala zregenerować siły i zwiększa efektywność. 

Źródło:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1434424,wymiar-czasu-pracy-2020-ile-godzin-przepracujemy-w-przyszlym-roku.html